Forum o Forumima
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forum o Forumima

You are not connected. Please login or register

View previous topic View next topic Go down  Message [Page 1 of 1]

1Završeno Tegla Forum Sat Jul 31, 2010 9:46 pm

sonic

sonic

Senior
Senior
Ime foruma:Tegla forum
Link:
Code:
http://tegla.forumotion.com/

Opis:Jedini najbolji free download
Kolika je starost foruma:Pon 15 Mar 2010 - 22:50
Nalog:Username:Fof pregled Password:fofpregled

2Završeno Re: Tegla Forum Tue Aug 03, 2010 11:57 am

ten98

ten98

Loli Urednik
Loli Urednik
Stavljeno na listu za preglede.

3Završeno Re: Tegla Forum Mon Aug 09, 2010 9:48 am

ten98

ten98

Loli Urednik
Loli Urednik
Pregled za Tegla forum

Prvi utisak: Pre svega, obratila sam pažnju na aktivnost. Bez uvrede, ali uopšte se niste potrudili. Forum postoji 6 meseci - to je pola godine - za to vreme ste sakupili samo 1200 postova i 80 članova? To je razumljivo kad obratite pažnju na ostale elemente: dizajn nije dobro sređen. Nemate header - boje su savršeno neuklopljive - indeks je jako loše organizovan. U narednom delu pregleda ću vam pomoći...
3/15

Dizajn: Boje su loše uklopljene. Preovladavaju crvena i ova žućkasta, sa dodatkom sive i plave? Prvo što vam predlažem je da pročitate članak vrezan za dizajn foruma: http://www.forumoforumima.net/lanci-f9/dizajn-foruma-t10934.htm . Pročitajte savete kako bi vam naredni izgledi bili bolji. No da se vratim na vaš look. Već sam rekla da mi se boje ne sviđaju, ali ni slikama nisam baš oduševljena. Naime, header nemate ?! Navigacije mi se ne sviđaju jer su plave i neuklopljene, tekst beži na sve strane. Ova slika: http://www.dodaj.rs/f/1x/nI/nk3rT5g/screen-shot-2010-08-09-a.png mi se takođe ne sviđa jer je sive boje. Treba biti crvene. Ikonice su još ok, mada opet pogrešne boje. Ne mogu razaznati koja je za šta, što mi je dosta loše, novi članovi kao što sam ja sada ne mogu proceniti gde ima a gde nema novih poruka... U ikonicama za teme vlada haos. Opet ne mogu shvatiti koja je ikonica za šta... Bez uvrede,naravno. Neki rankovi se ne vide, zamenite ih. Moj predlog je da u narednim lookovima upotrebljavate bolje boje i nijanse i uklapate lepše slike. Ako ne znate sami obratite se za pomoć, ima puno foruma koji pomažu u izradi dizajnova. 4/20

Organizacija: Kuku... Vi nemate kategorije ?! Ne znam da li znate kako se to radi ? Ako ne znate obratite se u delu za pomoć oko foruma,ovde na FOF-u. Pre nego počnem sa pregledom kategorija, da vas pitam: zbog čega vam je naslov foruma "www.teglaforum.net", kad nemate domen ? Chatbox sklonite sa foruma jer vidim da ga niko ne koristi. Sad ću preći na indeks. Prvo da vam kažem nešto: ne možete indeks graditi kako vam na pamet padne, jer je to užasno loše. Ne može vam prvi podforum biti Pravila, sledeći Counter Strike, pa onda Info foruma. To tako ne ide. Mora postojati neki red. Indeks je dosta dugačak, morate imati kategorije i dobro ga organizovati. Prvo, podforume "Pohvale, čestitke", "Pravila" i "Info" sklopite u jedan, to jest sve teme prebacite u kantu i opet ih otvorite (vidim da ima puno haosa u temama) u novootvorenom forumu. Zatim, vi ste napravili lošu kategorizaciju podforuma za download. Trebate napraviti kategoriju "Download" i u nju svrstati forume Download filmova, muzike, serija, slika, igrica itd. Ne može vam subforum u Filmovima biti LOST. To je obična serija. Ne zaslužuje podforum. Zatim, nemojte praviti podelu na strane i domaće filmove. To je bezkorisno. Šta da vam još predložim... Ovo je sve užasno da ne mogu da se snađem, redosled - loš, kaegorija nema, podfoumi su loše imenovani... Za početak pogledajte recimo kako je FOF organizovan. Vidite da nigde nema greške, nigde ništa nije loše imenovano... Otvorite još kategoriju "Zabava" i tu otvarajte PS igre, Informatika, itd... Opet ponavljam: mora postojati nekakav redosled! I da vas pitam još nešto: znate li da su warez linkovi na forumima zabranjeni? 2/20

Profesionalnost: Ne koristite šđčćž, već scdjz. Ne koristite veliko slovo i jednu tačku, vi koristite 78952 tački (..............). Bez uzvičnika, molim: !!!!!!!!!!!!!!!!!. Znam da sam dosadna i sve to, ali jednostavno postoje neka pravila koja se moraju poštovati. Nije mi se svidelo to što u pravilima pišu neke stvari koje ni vi, Admini ne poštujete. Jednostavno moj stav o korišćenju šđčćž i korišćenja uzvičnika !!!!!!! je veoma visok, šđčćž treba da bude a !!!!!! ne, kraj diskusije. Glavni Admin je aktivan, dok je drugi neaktivan, toliko da treba biti običan korisnik, a ne Admin. 3 Moderatora za ovakav forum je previše, ja bih stavila jednog za početak... 1/15

Aktivnost: Ponovo loše. Šest meseci je puno. 1200 postova i 80 članova je jako malo... Imate jako malo korisnika konekovanih u poslednjih 24h, tako da ... Reklamirajte, ali mora vam biti jasno da bez dobrog dizajna i dobrog indeksa nema uspešnog foruma.
3/30

Konačna ocena: 13/100
Komentar: Nisam ja kriva, ja sam ocenila realno.
Nadam se da će vam ovaj pregled pomoći i podstaći vas da više radite!

4Završeno Re: Tegla Forum Mon Aug 09, 2010 12:53 pm

sonic

sonic

Senior
Senior
Neznam kako da napravim kategorije mislim znam ja da narpavim ali kad uzmem kad napravim ono mi bude za svaki forum kategorija npr.Programi ono kategorija i sve tako dodji te na forum bas da vidite Sad

5Završeno Re: Tegla Forum Mon Aug 09, 2010 12:56 pm

ten98

ten98

Loli Urednik
Loli Urednik
Aha, pa tu si nesto lose podesio. Kad ides u Display -> Struktura i hiearhija -> Oznacis u drugom redu Medium i bice ok. Moze li u zavrsene preglede ?

6Završeno Re: Tegla Forum Mon Aug 09, 2010 12:57 pm

sonic

sonic

Senior
Senior
Vidi te sad opet nevalja

7Završeno Re: Tegla Forum Mon Aug 09, 2010 1:01 pm

ten98

ten98

Loli Urednik
Loli Urednik
Obrati se u delu za pomoc, Zavrseni pregledi.

Sponsored content


View previous topic View next topic Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum

  •  

knjige forum AWSSite Meter
Create a forum | ©phpBB | Free forum support | Report an abuse | Forumotion.com