Forum o Forumima
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forum o Forumima

You are not connected. Please login or register

View previous topic View next topic Go down  Message [Page 1 of 1]

1Završeno Kristen Stewart Serbia Wed Apr 22, 2009 3:57 pm

KStew

KStew

Aktivan član
Aktivan član
Ime foruma: Kristen Stewart Serbia
Link: www.kristen-stewart-serb.forumotion.com
Opis: prwi 4um o Kristen u Srbiji!!!
Kolika je starost foruma: godinu dana ( 19.4.2008)

2Završeno Re: Kristen Stewart Serbia Sat Apr 25, 2009 1:42 pm

Mixiii

Mixiii

Urednik foruma
Urednik foruma
~Pregled za forum Kristen Stewart Serbia~[/color][/b][/i]

PRVI UTISAK:

~ Mnogo upada u oci ovaj ogromni baner (logo).
~ Poruka: "owaj 4um je naprawljen 19.4.2008 ,ali je dugo bio napusten,pomozite nam da se wratimo i budemo oficijaln!" mi se ne cini odgovarajucom. Bolje da ste napisali nesto poput: Dobrodosli, uzivajte u nasem forumu i prijatno se zabavite itd...
~ Nisam sigurna da li ja kao neregistrovana ne mogu da vidim pola foruma ili vi zaista imate samo ovako malo podforuma!
~ Who is online slika je presiroka, suzava kolonu sa obavestenjima, sto nije dobro.
~ Ikonice su prevelike, a mogle su i mnogo bolje graficki da se urade...Ovo sivo obicno nije mnogo privlacno.
~ Savet: Obavezno smanjiti baner, ovo je preogromno! Takodje bih da primetim da baner nije preterano lepo uradjen! preporucujem da se uradi novi, i da se to poveri nekome ko je upucen u te graficke i dizajnerske stvari.
Takodje mislim da bi trebalo ceo look foruma da se menja. Nije lose, nije drecavo ali je nekako ravno i bezivotno, bez ikakvog zanimljivog detalja, a i ne dopadaju mi se ova pink slova.
~ Kao neregistrovana ne mogu videti podforume, pa ih ne mogu ni oceniti. ubuduce kad pozelite da vam izradimo pregled dajte nam jedno korisnicko ime i password kako bi smo mogli u potpunosti da procenimo forum!
~ Suziti sliku Who is online, i takodje mislim da je kao i vecina foruma bezivotna, pa preporucujem izradu nove, bolje dizajnirane.
~ Ocena: 5/10


IZGLED:

~ Baner je nesto sto je vrlo vazno na svakom forumu. preporucujem da ga smanjite jer ne treba da zauzima pola foruma! I takodje da uradite neki lepsi, zivopisniji, u nekim bojama.
~ Opet kazem poruka a dobrodoslicu bi trebala drugacije da zvuci.
~ Preporucujem da se box sa prijateljima sajta bolje uskladi, tj. da od svih prijatelja zatrazite reklamni baner iste velicine, kako bi bilo urednije i izjednaceno.
~ Ikonice su vece nego sto bi trebalo i ne uklapaju se svojom sivom bojom u ovu roze i breskva boju.
~ Dopada mi se mnogo sto forum ne dreci, a na svakom koraku su takvi forumi, to je potpuno bezukusno. Vas forum naprotiv ima mirne boje.
~ Pink slova mi se takodje nesto ne uklapaju. Ona idu na neku tamniju pozadinu a ne na ovu svetlu koju ste vi izabrali.
~ Podforume ne mogu da vidim (jer nisam registrovana), a oni su vrlo bitan faktor svakog foruma, to sigurno znate!
~ Pravopis se ne postuje u potpunosti. Upotreba "w" umesto "v" i "4um" umesto "forum" i slicne skracenice nisu pozeljne kod pisanja naslova, podforuma, tema i nekih vaznih obavestenja.
~ Savet: Opet vas upozoravam na preveliki baner, i preporucujem da se uradi ponovo.
Savetujem da se izmeni poruka za dobrodoslicu tipa ovakve: Dobrodosli, uzivajte, itd, itd..
Uskladite box sa reklamnim banerima prijateljskih sajtova, tj. zatrazite od svih banere iste velicine kako bi bili skladni i jednaki.
Nove ikonice podhitno! Neke veselije i manje po mogucstvu!
Kada budete menjali look foruma zelim samo da vas upozorim da ne dozvolite da dreci kao kod nekih foruma, vec da to budu skladne i mirne boje koje bi prijale ocima.
Pink slova promeniti u neku boju koja vise odgovara looku.
Podforume urediti sto lepse : Znaci obavezno da ima galerija doticne glumice, Biografija and co..
Ispravite sve naslove i pravopisno ih lepo zapisite srpskom latinicom, kako bi forum delovao ozbiljnije.
~ Ocena: 8/20

STIL:

~ Dopada mi se sto boje ne bljeste, i sto ne sljasti forum, bar prija oku.
~ Stil nije los ali mi se cini da je bezivotnan i prazan.
~ Smajlici su u redu. Sasvim normalni, kakvi i treba da budu izuzev 2-3 slike kooje ste stavili u smajlice. Ne razumem potrebu da stavljate ogromne slike kao smajlice! Ponavljam, smajlici tome ne sluze!
~ Savet: Boje uopste nisu lose, ali ako bi se to lepse uskladilo, promenila boja slova u neku tamniju boju, napravio novi lepsi baner, manje zivopisnije ikonice i slika Who is online to bi moglo da bude vrlo lepo, ovako samo nije dobro uklopljeno.
~ Znaci, napravite neku zanimljivost. Nesto sto ce suprotstaviti tom bezivotnom stilu, i onda ce do ispasti jako dobro.
~ Dobri su smajlici, osim one 2-3 slike koje treba odmah izbaciti! Zna se za sta sluze smajlici!
~ Ocena: 8/20

UREDNIŠTVO:

~ Poradite na izradi dobrih podforuma (mada ja ne mogu ni da ih vidim neregistrovana). Znaci to je ono sto smo vec pomenuli.
~ Nema pravilnika, a to je prvo sto treba da bude na svakom forumu.
~ Nemate dovoljno urednistva, tj. administracije, koliko mogu da vidim samo 2 osobe upravljaju forumom i obe su administratori.
~ Savet: Podforumi- da se ne ponavljam vise, znate sta vam je ciniti.
Obavezno sastaviti odgovarajuci pravilnik koji ce se morati postovati!
Savetujem vam da organizujete izbor za moderatore. Na taj nacin dobicete ekipu a i podstaci cete clanove da budu aktivniji i da se trude!
~ Ocena: 8/15

AKTIVNOST:

~ Dovoljno registrovanih korisnika da se forum odrzi, ali nedovoljno da bude dobar i aktivan. A pogotovu ne moze postati oficijalan kako vi zelite, ukoliko ih ima 60-ak.
~ Medjutim, moram da kazem da imate aktivne clanove i to je jako dobro, znaci da neka ekipa vec postoji, sad samo jos treba i da se prosiri.
~ Savet: Reklamirajte forum svuda! Postavljajte banere, razmenjujte banere, i pokusajte da skupite sto vise clanova!
Posaljite masovni mail clanovima da ih podsetite da svracaju na forum i takojde da i sami reklamiraju forum. Jedino tako mozete skupiti clanove.
~ Ocena: 27/35

UKUPNA OCENA: 56/100

Forum nije los, ali mora jos dosta da se radi da bi bio odlican! Ali verujem da to mozete ukoliko poslusate bar neki od saveta. Puno srece i javite rezultate! Wink

View previous topic View next topic Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum

  •  

knjige forum AWSSite Meter
Free forum | ©phpBB | Free forum support | Report an abuse | Forumotion.com