Forum o Forumima
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forum o Forumima

You are not connected. Please login or register

View previous topic View next topic Go down  Message [Page 1 of 1]

1Završeno V.Brajic Forum Tue May 05, 2009 12:18 am

Veljko

Veljko

Born Heartbroken
Born Heartbroken
Ime foruma: Vukasin Brajic
Link: http://www.vukasinbrajic.co.cc/
Opis: Divan forum za sve fanove
Kolika je starost foruma: 6 meseci!

2Završeno Re: V.Brajic Forum Fri May 08, 2009 12:26 am

Mixiii

Mixiii

Urednik foruma
Urednik foruma
~ Pregled za forum Vukasin Brajic ~

Prvi utisak:

Aktivnost: 297 registrovanih korisnika i 8221 posta je sasvim ok, ali mislim da moze i mnogo bolje! Radite na reklami, saljite masovni mail. Ovaj sajt/forum moze mnogo vise! (Skor: 3,5 /5)

Stil: Baner moze mnogo lepse da se uradi (poznajuci Veljka i njegove saradnike)! Treba ubaciti neki tekst, dodati jos neki detalj i grafiku. Ikonice mi se ne dopadaju (osim velicine koja je bas kako treba). Pomocu njih mozda treba uvesti kontrast na forumu, jer ove tamne boje iako su odlicno uklopljene i mirne, ne drece, ipak ne treba sve biti tamno. Treba da postoji kontrast! Buttons su takodje ok i uklapaju se. (Skor: 3,5 /5)

Ocena: 7/10

Uredjenost

Organizacija: Pravilnik je sasvim u redu, mozda bi eventualno moglo jos nesto da se doda ali nije neophodno. Dobar je i reklamni baner koji ste napravili, privlacice clanove! Cini mi se da je u sustini organizacija sasvim dobra. Jedino mi je krivo sto nemam potpuni pristup temama foruma (ubuduce dozvolite potpuni pristup!) pa ne mogu da u potpunosti sagledam organizaciju, ali dacu ocenu odokativno. (Skor: 7 /10)

Duzina indeksa: Kategorija o Vukasinu je sasvim lepo razvijena! Odlicno! Ipak ovaj offtopic ste zgurali...Natrpali ste muziku, film, video igre, serije i ostalo u jedan jedini podforum, a to sigurno ne izgleda dobro. Slazem se da offtopic treba maksimalno smanjiti ali ne po cenu nabijanja i nepreglednosti. Takodje, treba da postoje odredjene offtopic teme, jer to sluzi za opustanje i druzenje clanova, niko ne voli damo strogu poslovnost. tako da slobodno prosirite (razgranajte tj. razvrstajte) offtopic teme. (Skor: 7/10)

Ocena: 14/20

Dizajn

Boje: Kao sto vec rekoh, boje su savim mirne i dobro uskladjene. Ipak nedostaje malo kontrasta! Predlazem da uvedete neki zanimljivi detalj koji ce razbiti monotoniju tame. (Skor: 8,5 /10)

Slike: Baner je ok, ali moze mnogo, mnogo bolje. Staviti jos neku grafiku na baner, i dodati mu slova...Ikonice mi se ne svidjaju, i upravo preko njih vam preporucujem da uvdete kontrast. Poigrajte se sa njima, ali neka velicina ostane ista, ova velicina je odlicna. Who is online je odlicna! Savrseno uradjena a i savrsenog oblika (izduzena i uska) i ne suzava informacije o posetiocima! (Skor: 6,5 /10)

Ocena: 15/20

Urednistvo:

Broj urednika: 2 na 2 je sasvim u redu. Mada biste mogli jos eventualno ubaciti 1 moda kako bi vam olaksalo organizaciju i rad a ujedno cete podstaci clanove da budu aktivniji i vise se trude! (Skor: 5/5)

Aktivnost urednika: Nemam pristup. (Skor: x/5)

Profesionalnost: Na visokom nivou. Pravopis i srpska latinica se postuju sto me prijatno iznenadjuje! Sajt (blog, galerija itd.) takodje svedoci o profesionalnosti. Mozda ste cak i previse profi! Videla sam da ste banovali clana koji je imao 15 spam poruka...Mogli ste mu pruziti jos 1 sansu i samo ga opomenuti. (Skor: 5/5)

Ocena: 10+x/15

Aktivnosti:


Broj postova: 8221 je dosta postova, ali mozda nedovoljno za ovaj broj clanova i ovaj vremenski period od 6 meseci, smatram da to moze mnogo bolje...imajuci u vidu izgled sajta i njegovo urednistvo.(Skor: 11/15)

Broj clanova: 297 je dovoljno da forum fino funkcionise ali mislim da ovaj forum zasluzuje mnogo vise, a i sigurna sam da to mozete postici. Mozda cak i da budete offi. Tako da radite jos na reklami, saljite masovni mail. (Skor: 12/15)

Koliko se u stvari dnevno postuje: Prema mojim statistikama ispadne da na forum dodje 7 clanova dnevno, ali to su samo moje statistike. To je ok, mada uvek moze i da se poboljsa. Opet ponavljam reklamirajte se sto vise! (Skor: 4/5)

Ocena: 27/35

UKUPNO 73+x/100


Veoma, veoma visoka ocena, a ovaj forum je i zasluzuje. Mozete biti jos bolji, nadam se da cete u tome uspeti, i nadam se da ce vam pomoci nasi saveti. Srdacan pozdrav! Wink

View previous topic View next topic Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum

  •  

knjige forum AWSSite Meter
Create a forum | ©phpBB | Free forum support | Report an abuse | Forumotion.com