Forum o Forumima
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forum o Forumima

You are not connected. Please login or register

View previous topic View next topic Go down  Message [Page 1 of 1]

1CPR - Veštačko disanje - uzroci gušenja Empty CPR - Veštačko disanje - uzroci gušenja Sat Jun 05, 2010 12:28 am

Veljko

Veljko

Born Heartbroken
Born Heartbroken
Evo kao što neki mogu videti, mučim se sa LadyGagaBalkan forumom i razmišljam kako da mu dam to famozno veštačko disanje i osvestim ga u smislu aktivnosti i posećenosti. Par problema postoje na koje trenutno nemam rešenje, ali ipak ima tu par trikova koji su vredni pominjanja. Veštačko disanje forumu ne možete sa usta na usta dati, niti preko one medicinske spravice, već morate malo više da se potrudite kako biste živnuli. Kao i čovek, životinja ili biljka forum mora da se zaliva novim informacijama, hrani temama i razmnožava brzinom ćelije koje u ovom slučaju čine članovi same zajednice.

Definicija 1:
Osnovna građa i funkcija foruma jeste član koji čini samo jedro ćelije.

Definicija 2:
Svi postovi čine organele bez kojih forum ne može živeti, tj. ćelija.

Definicija 3:
Nakon otkrića organela koje su u stvari postovi, epa organele struje kroz citoplazmu koja bi u našem slušaju bila tema.

Definicija 4:
Samu membranu čine admini i moderatori koji puštaju oređene postove da budu na forumu, neke bršu, baš kao što je membrana ćelije selektivno propustljiva.

Dakle, četiri najbitnije stavke:

- članovi
- postovi
- teme
- tim


Postoje i druge bitne stavke, ali se jednostavno nisu uklopile u moj koncept. Sada da damo veštačko disanje forumu. Uzrok koji ne daje forumu da diše su najčešće pluća tj. sve.

Zagušljivo, a forumu se plače

1. Slučaj lošeg tima - jednostavno loš tim, koji banuje bez razloga, pravi tiraniju i slično nije poželjan. Administrator koji se ponaša kao bog i svuda piše šta hoće kršeći i svoje sopstvene zakone nije dobra administrator. Treba se u određenoj meri pridržavati pravila i poštovati ih, a prema svim članovima biti jednak.

2. Slučaj loše organizacije - neki ljudi bacve akcenat na spamerske teme više nego na samu dušu foruma. Ukoliko je zapustiš forum skrene sa prave linije i pada u bezdan gde ne možeš da mu daš CPR, to je to... nema... zato se koncentrišite na temu foruma. Često se može videti da neke nebulozne stvari imaju zaseban deo gde bi mogla biti samo jedna lepljiva tema ili sl. Potrudite se.

3. Slučaj nedostatka tema - ako otvarate forum otvorite razuman broj tema, neke članove veliki broj tema prestraši, neke mali broj iznervira, zato budite umereni i postepeno proširujte forum, srazmerno sa ostatkom. Ukoliko članovi i postovi rastu, a neki deo je zainteresovan za neku od glavnih sekcija koja ima više podforuma, slobodno je pretočite u kategoriju ako se već u njoj piše.

4. Slučaj nekreativnosti - ukoliko nemate čime da iznova zainteresujete članove, baš kao u svetu poznatih ličnosti, popularnost opada a niko više ne sluša vaše hitove, tj. čita vaše postove i teme. Zato budite uvek kreativni i neka forum živi kroz događaje, takmičenja. Učmala sredina odbija ljude i stvara loš dojam.

5. Slučaj lošeg dizajna - loš dizajn, loše uklopljene boje i sve ostalo odbija članove. Toplo preporučujem da pročitate temu o dizajnu koja spada u članke.

A sad... veštačko disanje...

Tehnika 1: Tema na temu.
- Ukoliko vidite da forum prestaje da bude aktivan otvorite niz novih tema, ali više u glavnoj sekciji nego us pamerskom klubu da bi forum imao i na dalje dušu.

Tehnika 2: Okreči me
- Obradujte forum novim dizajnom i osvežite ga. Novi dizajn privlači nove članove.

Tehnika 3: Moji prijatelji su vaši prijatelji.
- Recite prijateljima za vaš forum i zamolite ih da oni kažu da vaš forum postoji.

Ukoliko imate još neku zanimljivu tehniku, recite i izmeniću ovaj post i napisati da ste je vi osmislili.

*Sladja*

*Sladja*

Monster Dizajner
Monster Dizajner
Ovo je sjajan i poucan clanak.Well done! Wink

BOKA'95

BOKA'95

Doktor za forume
Doktor za forume
Super je. Smile

Mrs. Cullen

Mrs. Cullen

♥ Stiff Dylans ♥
♥ Stiff Dylans ♥
extra...ovoliko metafore u jednom danu ^^

ten98

ten98

Loli Urednik
Loli Urednik
Odlican clanak,Vex. Svidja mi se ideja, i ja sam htela napisati slican Smile)

Angel_one_♥

Angel_one_♥

-> Only Girl <-
-> Only Girl
Administrator koji se ponaša kao bog i svuda piše šta hoće kršeći i svoje sopstvene zakone nije dobra administrator.
2. Slučaj loše organizacije - neki ljudi bacve akcenat na spamerske teme više nego na samu dušu foruma.


Dve greskice samo ^^
Inace clanak je fenomenalan..
Moze dosta da pomogne CPR - Veštačko disanje - uzroci gušenja 81549

Najbolje mi je Tehnika 2: Okreci me xD

Mima

Mima

Mermaid
Mermaid
Mnogo je dobar clanak...

Mixiii

Mixiii

Urednik foruma
Urednik foruma
Dobar clanak, dobar! Smile

CyBeR

CyBeR

Urednik foruma
Urednik foruma
Veljko wrote:- Ukoliko vidite da forum prestaje da bude aktivan otvorite niz novih tema, ali više u glavnoj sekciji nego us pamerskom klubu da bi forum imao i na dalje dušu.
A ako nemamo farbe kako da onda krečimo xD ?
Super članak,veoma koristan Smile Svaka čast

Wlajky

Wlajky

Ninja
Ninja
CyBeR wrote:
Super članak,veoma koristan Smile Svaka čast

Yupz

leichy

leichy

Bieber girl
Bieber girl
Sjajan članak

Katarina Cullen

Katarina Cullen

Little Artist
Little Artist
Super clanak... Smile

Jonix

Jonix

Freak of Nature
Freak of Nature
Dobra paralela izmedju forumologije xD i biologije. Smile

**Taca**

**Taca**

Vampire heart
Vampire heart
odlican clanak

*Angel of Darkness*

*Angel of Darkness*

-Zombie-
-Zombie-
sjajno.

Leonardo

Leonardo

Forumski moljac
Forumski moljac
Jonix92 wrote:Dobra paralela izmedju forumologije xD i biologije. Smile

Slažem se.. Dečko, daj malo mašte...

Članak je super!!

~Miss.Kookie~

~Miss.Kookie~

Regularan Član
Regularan Član
Poučno CPR - Veštačko disanje - uzroci gušenja 81549

Sponsored content


View previous topic View next topic Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum

  •  

knjige forum AWSSite Meter
Create a forum | ©phpBB | Free forum support | Report an abuse | Forumotion.com