Forum o Forumima
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forum o Forumima

You are not connected. Please login or register

View previous topic View next topic Go down  Message [Page 1 of 1]

1Photoshop forumi? Empty Photoshop forumi? Sun Jun 06, 2010 11:41 am

ten98

ten98

Loli Urednik
Loli Urednik
Kao što je svima Vama već poznato, u poslednje vreme se Photoshop forumi munjevito razmnožavaju, ali možemo li izdvojiti pet dobrih foruma te tematike? Hajde probajte, da vidite da nije lako. Ima puno razloga zbog kojih ovi forumi zasebno nisu aktivni. Izmedju ostalog, neki od razloga za to su:

- nedostatak originalnosti i kreativnosti Admina
- manjak znanja o Photoshop-u i drugim grafičkim programima od strane članova Tima
- objektivnost ne postoji
- malo tema, postova, članova. To je već posledica.

Idimo redom.

Photoshop forumi? Zafofic%20(1)

1. Nedostatak originalnosti i kreativnosti ownera
Pre par meseci Photoshop foruma je bilo manje od 10. Odjednom su se ti forumi počeli razmnožavati. Zašto? Neko je video da je PS-TN ili neki drugi PS forum aktivan, pa brže bolje da i on napravi takav. To tako ne ide, niti će ikad ići, i ne samo sa photoshop forumima, već i sa svim drugim internet stranicama. Ako Vam je već krava stala na nogu da pravite takav forum pravite ga, ali morate imati veliko znanje o photoshop-u, morate imati trunku originalnosti i puno ideja kako bi Vam forum uspeo u potpunosti. Vaš forum se mora isticati po nečemu što drugi forumi nemaju.

2. Manjak znanja o Photoshop-u od strane članova Tima
Veliki problem predstavlja ovo. Ako hoćete da Vam forum bude dobar onda morate imati odredjeno znanje u Photoshop-u. Forum ove tematike ne može napraviti bilo ko, kao što, na primer, forum o Alyssi ne može napraviti neko ko ne zna ništa o njoj. Na kraju krajeva, ako je Administarator onakav kakav treba da bude, onda je on uzor članovima. Kao i u ovom slučaju: član koji je početnik u Photoshop-u treba učiti od boljih od sebe. Ako ne znate savršeno raditi u Photoshop-u nemojte praviti takav forum.

3. Objektivnost? Šta to beše?
Vlada je jednom rekao: "objektivnost je važna odlika profesionalizma". Vlada je, kao i uvek, bio u pravu... Ali, šta je to objektivnost? Kako Vas ne bi za džabe trpala informacijama i definicijama neke reči daću Vam primer. Na vaš forum je došao neki član i u podforumu za radove postavio/postavila svoje slike, tj. radove. Oni Vam se ne dopadaju, šta ćete uraditi? Da li ćete reći da su radovi prelepi iako ne mislite baš tako, ili ćete iskreno reći šta mislite o tome? Iako se prvi postupak čini lakšim i boljim, i ako mislite da ćete na taj način dobiti simpatiju drugih članova, grešite. Vi ste neko ko treba predložiti amateru kako da poboljša svoje umeće. Time ćete mu/joj učiniti veliku uslugu a da toga niste ni svesni. Ne samo u glupavim photoshop radovima, tako je i u životu. Setite se ovoga kad kod trebate izneti nekome svoje mišljenje!

4. Šta svaki PS forum mora da ima?
Mnogi forumi ove teme se odlikuju stereotipom, i od kategorija nema. ništa naročito dobro što bi taj forum isticalo od drugih. Svi znaju, na forumu o grafičkom dizajnu mora imati mesto za postavljanje radova, tutorijali, pomoć, pregled radova. Ali šta još?! Imate li ideju? Zašto bi jedan član morao da se registruje na šurnaest Photoshop foruma ako je svaki isti? Ako ni jedan nema ni jednu jedinu odliku po kojoj bi se trebao smatrati najboljim, ili makar boljim od drugih foruma. Razmišljajte, upotrebite maštu i vijuge u Vašem mozgu... Organizujte takmičenja, ankete, intervjue, bilo šta što mislite da privlači ljude.

Photoshop forumi? Zafofic

Pored ove 4 najbitnije stavke koje forum mora da poseduje, tu je još bitnih stvari, ali njih ćemo samo pomenuti. Ali ove 4 nabrojane stvari su najbitnije ako su u pitanju Photoshop forumi. To su: dizajn, aktivnost, broj tema, dobra organizacija i još puno, puno odlika ali to mora imati svaki forum.

Kako ne bi odmah završila sa mojim člankom, odvojte par minuta da pročitate i moj predlog. Ako mislite da Vaš forum ne poseduje odredjene kvalitete, ujedinite se sa drugim forumom iste tematike. Na primer, sada kada govorimo o PS forumima, najpametnije bi bilo da se svi oni ujedine, a Administratori uspešnih foruma budu svi zajedno u Timu. Ne mislite da bi bilo mnogo bolje da je tako? Zar taj novi forum ne bi bio najaktivniji od svih? Razmislite pre nego donesete neku odluku, i zapamtite:

Tri put meri jednom seci!

2Photoshop forumi? Empty Re: Photoshop forumi? Sun Jun 06, 2010 11:46 am

Mrs. Cullen

Mrs. Cullen

♥ Stiff Dylans ♥
♥ Stiff Dylans ♥
Odlično ten ^^

Svaka čast na clanku Photoshop forumi? 119629

3Photoshop forumi? Empty Re: Photoshop forumi? Sun Jun 06, 2010 11:50 am

BOKA'95

BOKA'95

Doktor za forume
Doktor za forume
Svaka čast. Super je.

4Photoshop forumi? Empty Re: Photoshop forumi? Sun Jun 06, 2010 11:55 am

ten98

ten98

Loli Urednik
Loli Urednik
Hvala obema Wink! Još komentara...? Photoshop forumi? 81549
Neko je predložio u temi za predlaganje članaka nešto ovako pa reko da ispunim želju Photoshop forumi? 81549.

5Photoshop forumi? Empty Re: Photoshop forumi? Sun Jun 06, 2010 12:04 pm

Mixiii

Mixiii

Urednik foruma
Urednik foruma
Dobar je, i realan. Clanak je rekao sve sto je trebalo u vezi ove teme!
P.S. Uplouduj ikonice preko tinypic ili neceg drugog ovako ne mogu da se vide slike!

6Photoshop forumi? Empty Re: Photoshop forumi? Sun Jun 06, 2010 12:10 pm

ten98

ten98

Loli Urednik
Loli Urednik
Ok, to cu kasnije, sada me internet zeza nesto... Hvala Smile.

7Photoshop forumi? Empty Re: Photoshop forumi? Sun Jun 06, 2010 12:21 pm

Apocolcase

Apocolcase

~Super|_|Gamer~
~Super|_|Gamer~
super je...bas super

8Photoshop forumi? Empty Re: Photoshop forumi? Sun Jun 06, 2010 1:21 pm

Ecstasy

Ecstasy

Forumski moljac
Forumski moljac
Odličan članak, svaka čast!

9Photoshop forumi? Empty Re: Photoshop forumi? Sun Jun 06, 2010 1:51 pm

ten98

ten98

Loli Urednik
Loli Urednik
Hvala vam... Ima li neko predloge?

10Photoshop forumi? Empty Re: Photoshop forumi? Sun Jun 06, 2010 2:09 pm

naca007

naca007

Svemocna Naca
Svemocna Naca
Hvala sto si pomenula Ps-TN , jako dobar clanak , potpuno tacan Smile

11Photoshop forumi? Empty Re: Photoshop forumi? Sun Jun 06, 2010 4:09 pm

ten98

ten98

Loli Urednik
Loli Urednik
Nisam džabe pomenula baš Vas Smile Hvala

12Photoshop forumi? Empty Re: Photoshop forumi? Sun Jun 06, 2010 11:47 pm

**Little monster**

**Little monster**

Aktivan član
Aktivan član
Jako lep clanak, napisan kako treba. PS forumi su sada poceli da mnoze kao ranije Twilight! XD

13Photoshop forumi? Empty Re: Photoshop forumi? Sun Jun 06, 2010 11:55 pm

Veljko

Veljko

Born Heartbroken
Born Heartbroken
Samo promeni ove slike, imas ove hotfile slike.

14Photoshop forumi? Empty Re: Photoshop forumi? Tue Jun 08, 2010 12:45 pm

ten98

ten98

Loli Urednik
Loli Urednik
Ok,hocu. Jel ti se svidja clanak? ^^

15Photoshop forumi? Empty Re: Photoshop forumi? Tue Jun 08, 2010 1:22 pm

Milan

Milan

Bičar
Bičar
Ajte.. ja sam ubacio slike xD Da ne čekate.. Photoshop forumi? 81549

16Photoshop forumi? Empty Re: Photoshop forumi? Tue Jun 08, 2010 1:33 pm

Katarina Cullen

Katarina Cullen

Little Artist
Little Artist
Jako lep članak... Photoshop forumi? 81549

17Photoshop forumi? Empty Re: Photoshop forumi? Tue Jun 08, 2010 8:11 pm

ten98

ten98

Loli Urednik
Loli Urednik
Hvala Ninche, a i tebi Milane, baš si srce Smile.

18Photoshop forumi? Empty Re: Photoshop forumi? Tue Jun 15, 2010 1:56 pm

CyBeR

CyBeR

Urednik foruma
Urednik foruma
[quote="ten98"]Kako ne bih odmah završila sa mojim člankom, odvojte par minuta da pročitate i moj predlog[/quote
Fali H Photoshop forumi? 81549
Imaš ono grešaka sa velikim i malim slovom V Photoshop forumi? 81549
Inače sviđa mi se članak,počeo sam ga jednom čitat ali je bilo nestalo struje xD

19Photoshop forumi? Empty Re: Photoshop forumi? Thu Oct 07, 2010 9:15 am

Nera

Nera

Sapienti sat
Sapienti sat
Vlada je, kao i uvek, bio u pravu...

Tri put meri jednom seci!
:nEmAnJa x]:

Tek sam sada uspjela da pročitam Daco, nasmijala si me Photoshop forumi? 81549 Odličan članak!

20Photoshop forumi? Empty Re: Photoshop forumi? Thu Oct 07, 2010 9:24 am

Werewolf-King

Werewolf-King

Forumski moljac
Forumski moljac
Najgore je sto pola foundera tih foruma nema blaaaaaaaage veze da radi sa fotosopom i napravi forum ove tematike samo zato sto su fotosop forumi popularni i clanovi se lepe na njih....nzm kako neko ko otvori fotosop forum moze da trazi da mu odrade logo,wio,navigacije & co...

21Photoshop forumi? Empty Re: Photoshop forumi? Thu Oct 07, 2010 10:30 am

Dora

Dora

Doktor za forume
Doktor za forume
Opa, ovo nisam komentirala, moram sad.
Članak je fenomenalan, i duhovit, baš kako treba.

Meni se osobno ne sviđaju fotošop forumi jer najćešće imaju ružan dizajn, premalo tutorijala i resursa, članovi su onako ..baljezgavi, neznam, nisam za PS forume ili jednostavno nemogu pronaći onaj koji meni odgovara. Najgore je kad neki fotošop početnik napravi jedan rad koji je dobar i ide otvarati forum o fotošopu. Daj glupo. To me živcira. Treba imati volje za to.

Nego, da ne offam.
Još jednom, odličan članak! Wink

22Photoshop forumi? Empty Re: Photoshop forumi? Thu Oct 07, 2010 10:41 am

Nera

Nera

Sapienti sat
Sapienti sat
Nisi oftopičarila Photoshop forumi? 81549 Ni meni nema ništa mrže no kada vidim na koji način slažu tutorijale, koje boje biraju kada rade neke službene teme kategorija, postavljaju za download PS - ove koji ne rade lol Naježila sam se na nekolicinu njih. Zato se uvijek treba držati onih koji su prvi i uspješni, na ostale ne treba ni zalaziti jer sumnjam da će da ponude nešto što je imalo kvalitetno osim što će da sebe podižu u njemu. Dapače, samo će da potorše vrijeme kojeg imamo malo svi. Photoshop forumi? 81549

Triput mjeri jednom sijeci Wlajky

23Photoshop forumi? Empty Re: Photoshop forumi? Thu Oct 07, 2010 2:02 pm

ten98

ten98

Loli Urednik
Loli Urednik
Hvala vam! Photoshop forumi? 81549

24Photoshop forumi? Empty Re: Photoshop forumi? Thu Oct 07, 2010 2:04 pm

joda

joda

Jovana
Charmed One

JovanaCharmed One
Centriraj clanak i promijeni boju,da ne bude zuta,ne vidi se uopste tekst pa moram prelaziti preko njega xS
A ovako je lijep clanak,mrzi me citati do kraja >.<

25Photoshop forumi? Empty Re: Photoshop forumi? Thu Oct 07, 2010 3:11 pm

Aimee

Aimee

Senior
Senior
Super je članak.

Samo žuta slova na bijeloj podlozi. -.- Ne ide.

Sponsored content


View previous topic View next topic Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum

  •  

knjige forum AWSSite Meter
Create a forum on Forumotion | ©phpBB | Free forum support | Report an abuse | Forumotion.com