Forum o Forumima
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forum o Forumima

You are not connected. Please login or register

View previous topic View next topic Go down  Message [Page 1 of 1]

1Kopiranje foruma Empty Kopiranje foruma Mon Jun 07, 2010 2:08 pm

Veljko

Veljko

Born Heartbroken
Born Heartbroken

Kopiranje foruma


Vreme je da pređemo na jedan novi članak, danas ću vam pisati o kopiranju foruma, krađi ideja i slika kao i trikove kako da se toga rešite. Pre svega ostaviću vam jedan zanimljiv citat koji je rekla Billie Jenkins u seriji Charmed, a meni se jako dopao "Imitation is the highest form of
flattering" - "Imitacija je najači oblik laskanja", dakle ne opterećujte se time.

Kopiranje foruma Copyrightsign

A sada da pređemo na konkretno. Neki ljudi zavide, neki su ljubomorni, to uvek možete primetiti. Sigurno ste i vi bili nakada u sličnoj situaciji da morate da maznete ideju jer vam se previše dopala. To i nije tako strašno, ako je u pitanju nešto malo, ali ako ste iskopirali doslovno kompletan forum, onda je već zabrinjavajuće. Zašto bi se neko registrovao na kopiju ako postoji original.

Ali pre nego što počnemo sa zaustavljanjem kopija i par drugih trikova moramo razmotriti šta je kopija i koje su najčešće.

------------------------------------------------------------------

- Ljudi često kopiraju tuđi dizajn -
nažalost ovo postaje češća pojava. Pojavljuju se ljudi koji doslovno maznu svaku sliku sa foruma. Naravno, to je protiv pravila creative common licence i copyrighta, zato uvek možete odreagovati na to tako što ćete napisati ljubazan mail administratoru tog foruma. Ukoliko je u pitanju neki klinac koji se ponaša na nivou petogodišnjaka, slučaj možete uputiti hostingu na kojem se nalazi ili ukoliko je free hosting u pitanju glavnom administratoru. Naravno, neka dečica nesvesno uzmu vaš CSS koji ste pisali 1000 godina i samo izmene slike. I gotovo, sajt je istog koncepta. Ne znam zašto je teško napisati poruku tipa "Izvini ali meni se jako dopao tvoj sajt i želeo bih da izmenim CSS i napravim svoj, smem li?" Naravno da je ovo jako lep način da nekoga pitaš, a odgovor je u 99% slučajeva "Da". Tako sam i ja počeo, tako je i MEX počeo, a učili smo od dobrih dizajnera koje smo, jednostavno pitali smemo li da koristimo njihove CSSove.

Trik: Ukoliko ne želite biti toliko brutalni i bukvalno uništite forum, postoji druga opcija. Sve svoje slike hostujte na svom nekom nalogu na nekom hostu (imageshacks, servimg itd.) i onda jednostavno pomerite slike na drugi nalog, a sa naloga sa kojeg su kopirane jednostavno uklonite. rezultat jeste taj da će se kod kopirača pojaviti slike "Image has been removed from host" što će odbiti polovinu članova i naučiti ga da ne kopira. Interesanto, zar ne?

------------------------------------------------------------------

- Nažalost, nalazimo i kopije sadržaja
- Ljudi postaju sve manje kreativni i sve više kopiraju kategorije i forume. Da se razumemo, postoje neki forumi koji ne kopiraju a nedužno su optuženi. Da li vam se ikada desilo da vam neko kaže da ste iskopirali raspored kategorija otvaranjem sekcija Novosti, Generalna diskusija, Videoteka, galerija? Naravno da jeste, to su klinci koji su najčešće ljubomorni na konkurenciju (Jeste li primetili da se to dešava samo ako su forumi o istoj ličnosti? Mislim da jeste.) Kažem vam da je to samo zbog konkurencije i ničeg više, iz ličnog iskustva. Uvek možete prijaviti forum ukoliko neki od navedenih trikova dole ne radi, ali prvo njih pokušajte. Naravno zapamtite da razlikujete kopije.

Kopiranje foruma Copy%20and%20paste

Evo primera: Zamislite da je original FoF, i zamislite pravu kopiju i ne kopiju. Postoji dosta foruma koji daju tehničku pomoć, zahteve dizajna i zanimljive stvari tog tipa. Naravno postoje i forumi koji dozvoljavaju razmene, sigurno ste ih videli svuda na netu u više primeraka. To, pa i nije kopija, te ideje su odavno razrađene i koriste se svuda, pa i na support forumima svake vrste. Ali zamislite i originalne delove FoF-a čije bi uzimanje bila kopija neke vrste - FoF centar, Članci (Da li ste videli ovakve debile koji pišu članke četrdeset pet minuta do sat vremena - Ne, barem ja nisam - možda i postoji), naša takmičenja itd. Dakle razlikujte ono čega ima svuda i čega nema svuda. Ali budite oprezni pre nego što optužite nekoga da vam se ne obije u glavu. Zapitajte se pre optužbe da li ste sve smislili sami ili ste ipak imali "inspiraciju".

Trik: Pa mogu vam reći samo da ih ima više. Zamolite administratora na drugačiji način rasporedi kategorije i to može dovesti do saradnje vaša dva foruma. Ukoliko mislite o celebrity forumima predlažem vam da naravno ponudite i spajanje, to je najčešće dobra ideja koja vodi do kompromisa. Ukoliko ste ikada rešili ovo na neki drugi način šibnite mi PM i okačiću i vaš trik.

------------------------------------------------------------------

Razlozi kopiranja:

- Neznanje - ukoliko ne znate uraditi dizajn pa iskopirate tuđi biće lošije nego priznati da nešto ne znate i zamoliti ljude za pomoć. Smisao življenja je pomaganje jedni drugima, zato budite ljudi i priznajte da grešite. Svi greše, niko se nije naučen rodio.

- Ljubomora - znamo da forumi mogu biti uspešniji, znamo da vam možda nešto ne ide i znate da bi vam forum išao bolje ako biste nešto maznuli. Ali zato predlažem da jednostavno pitate administratora da li smete koristiti nešto što je njegovo. Uglavnom su ljudi dobri i pristanu, ali ako ne pristanu, pa nije smak sveta, budite kreativni i već ćete smisliti nešto novo.

- Dosada - ovo verovatno nikada nije palo na pamet, ali ljudi često kopiraju iz dosade. Većina vas želi da pravi neorganizovane forume iz dosade pa i često mažnjava ideje. Takvi forumi ne žive dugo, ili vas članovi koji se reguju pokažu original sarkastično, ili dobijete opomenu od vlasnika originala. Ne bakćite se ovim, gubite dragoceno vreme.



Kopiranje foruma 2399660156_4d89255977_o

2Kopiranje foruma Empty Re: Kopiranje foruma Mon Jun 07, 2010 2:35 pm

*Sladja*

*Sladja*

Monster Dizajner
Monster Dizajner
Odlicano napisan clanak.
Nemam komentara vise.

3Kopiranje foruma Empty Re: Kopiranje foruma Mon Jun 07, 2010 8:05 pm

ten98

ten98

Loli Urednik
Loli Urednik
Opet si mi ukrao ideju......xD ODdlično VEX, pročitala sam na iPad-u ali nisam bila logovana... Smile I pročitala sam sa zadovoljstvom.

4Kopiranje foruma Empty Re: Kopiranje foruma Mon Jun 07, 2010 9:59 pm

Mixiii

Mixiii

Urednik foruma
Urednik foruma
Odlican clanak i sto je najvaynije ORIGINALAN!
Konacno neka nova tema za članak, a i vrlo je korisna!
Dodaću ti neke slike u članak da ga ulepšam, nadam se da nemaš ništa protiv! Wink

5Kopiranje foruma Empty Re: Kopiranje foruma Mon Jun 07, 2010 11:22 pm

Veljko

Veljko

Born Heartbroken
Born Heartbroken
No problem, radio sam u školi kad mi bilo dosadno na telefonu.

6Kopiranje foruma Empty Re: Kopiranje foruma Tue Jun 08, 2010 12:43 am

Angel_one_♥

Angel_one_♥

-> Only Girl <-
-> Only Girl
Svaka cast,vrlo zanimljiv clanak.

7Kopiranje foruma Empty Re: Kopiranje foruma Tue Jun 08, 2010 12:45 am

BubbleDreams

BubbleDreams

BubbleDreams__
BubbleDreams__
Svaka cast Veljko, članak je odličan.

8Kopiranje foruma Empty Re: Kopiranje foruma Tue Jun 08, 2010 8:58 am

ten98

ten98

Loli Urednik
Loli Urednik
Aishiti_Mare wrote:Svaka cast Veljko, članak je odličan.

A najbolje je ono da se ne kopiraju avatari i ideja foruma Kopiranje foruma 81549.

9Kopiranje foruma Empty Re: Kopiranje foruma Tue Jun 08, 2010 1:29 pm

Katarina Cullen

Katarina Cullen

Little Artist
Little Artist
Odličan članak... Smile

10Kopiranje foruma Empty Re: Kopiranje foruma Tue Jun 08, 2010 4:24 pm

Wlajky

Wlajky

Ninja
Ninja
Fino Smile

11Kopiranje foruma Empty Re: Kopiranje foruma Tue Jun 15, 2010 1:51 pm

CyBeR

CyBeR

Urednik foruma
Urednik foruma
Tek sam ga sada pročitao i mogu reći da je odlično Smile!

12Kopiranje foruma Empty Re: Kopiranje foruma Tue Jun 15, 2010 4:50 pm

...Ixy...

...Ixy...

Aktivan član
Aktivan član
Swaka Cast lepo napisano!

13Kopiranje foruma Empty Re: Kopiranje foruma Sat Jul 03, 2010 5:33 pm

Ella

Ella

Veteran
Veteran
Cool, extra...lijepo i svakako korisno..

14Kopiranje foruma Empty Re: Kopiranje foruma Fri Jul 09, 2010 5:22 pm

(=ChRi$=)

(=ChRi$=)

KikE♥
KikE♥
Angel_one_♥ wrote:Svaka cast,vrlo zanimljiv clanak.

slazem se.....

15Kopiranje foruma Empty Re: Kopiranje foruma Fri Jul 09, 2010 5:26 pm

Ecstasy

Ecstasy

Forumski moljac
Forumski moljac
Extra pišeš.
Šteta što je Copyright još tako na niskoj razini...

16Kopiranje foruma Empty Re: Kopiranje foruma Fri Jul 09, 2010 7:52 pm

Godric Gryphindor

Godric Gryphindor

*Madonna Forever*
*Madonna Forever*
Zanimljiv članak Smile

17Kopiranje foruma Empty Re: Kopiranje foruma Fri Jul 09, 2010 11:45 pm

Maki

Maki

Aktivan član
Aktivan član
Super pišeš.Članak je baš koristan Wink

18Kopiranje foruma Empty Re: Kopiranje foruma Tue Jul 13, 2010 2:37 pm

astefan

astefan

Novajlija
Novajlija
Nije mi omogućen PM, zato pišem ovde. Uglavnom, da bi se sprečilo kopiranje članaka, može da se uradi sledeće. Umesto a latinične stavlja se a ćirilična. Onda preko google ili yahoo se ukucava taj deo teksta sa ćiriličnom a. Google brzo pronađe sve forume, koji su iskopirali taj deo. Vrlo prosto, ali radi. Kopiranje foruma 119629

19Kopiranje foruma Empty Re: Kopiranje foruma Sun Jul 25, 2010 10:49 pm

Clair

Clair

Aktivan član
Aktivan član
Jako lijepo napisan članak, svaka čast.

20Kopiranje foruma Empty Re: Kopiranje foruma Sun Jul 25, 2010 10:53 pm

Saxy_Bravo

Saxy_Bravo

•GaGaHoLiC•
•GaGaHoLiC•
Da.Samo sto nevalja naprimer otvoris neki forum o istome naprimer o lady gagi i taj drugi sto ima isto forum o gagi misli da ga kopiras ne kazem za clanak nego za clanove

21Kopiranje foruma Empty Re: Kopiranje foruma Mon Jul 26, 2010 7:50 pm

iMPROVISER

iMPROVISER

Novajlija
Novajlija
Svaka čast za članak, slučajno sam naišao na njega, stigao mi neki mail od FoF-a... inače ovo je živa istina Kopiranje foruma 81549

inače ovo je baš dosta napredovalo Smile svaka čast i za to, samo napred Wink

22Kopiranje foruma Empty Re: Kopiranje foruma Thu Sep 09, 2010 6:48 pm

~Miss.Kookie~

~Miss.Kookie~

Regularan Član
Regularan Član
Zanimljivo..mada danas svaki forum ima svoju kopiju :P

23Kopiranje foruma Empty Re: Kopiranje foruma Thu Sep 09, 2010 10:47 pm

Leonarda

Leonarda

Senior
Senior
Predivan član od koristi je Wink

Sponsored content


View previous topic View next topic Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum

  •  

knjige forum AWSSite Meter
Free forum | Music | Pop, Varieties | ©phpBB | Free forum support | Report an abuse | Forumotion.com