Forum o Forumima
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forum o Forumima

You are not connected. Please login or register

View previous topic View next topic Go down  Message [Page 1 of 1]

1Korisnici & grupe , 2. deo Empty Korisnici & grupe , 2. deo Fri Jul 02, 2010 1:20 pm

4 8 15 16 23 42

4 8 15 16 23 42

Guess whose back?
Guess whose back?
Korisnici & grupe



Dobar dan poštovani Fofovci, danas pored mene specijalni gost, Fotošop CS 3, da dobro ste čuli, konačno sam ga instalirao pa ćete ovog puta dobiti malo više slikica. Za početak da vas podsetimo, prošlog puta ste imali malu dramsku scenu iz koje ste mogli izvući neke zaključke o ovom delu administrativnog panela ili kako ga ja zovem MasterPanel. Evo jednog slikovitog prikaza teme o kojoj ćemo danas pričati.

Korisnici & grupe , 2. deo Jednogrba%20kamila%20Jjron%20gnu


Uuups, ovo je pogrešna slika, izvinjavam se zbog male greške.


Korisnici & grupe , 2. deo 2vjwg0p


E ovo je već mnogo bolje!

kao što vidite prvi deo obuhvata sve opcije koje postoje na fmotionu(forumotionu) , naravno vezane za korisnike!

Pronađi korisnika , sam naziv vam govori o funkciji, imate malu tubicu u kojoj ukucate korisničko ime vašeg člana i dobijete sve podatke o njemu, koje možete menjati ukoliko želite, ali mi ne preporučujemo jer tako možete oterati vašeg korisnika. Ono što je zanimljivo jeste da baš ovde možete banovati korisnike:
-ukucate korisnikovo ime
-uđete u njegov profil
-jedna od poslednjih opcija vam omogućava da ga banujete na određeni rok i naravno upišete razlog banovanja, a što je najbolje, potpuno je legalno!

Korisnici & grupe , 2. deo 1182245

Opcije korisnika , predstavljaju skup opcija vezanih za registraciju novih korisnika, kolorizaciju imena, dozvole potpisa , promene lozinka, passova, korisničkih imena... Moj predlog je da odmah nakon pravljenja vašeg foruma uđete ovde i promenite opcije po onome kako vama najviše odgovara jer će vam rad na forumu biti znatno otežan ukoliko to ne uradite na vreme!


Profili predstavljaju opciju nadogradnje opcija na profilima korisnika. Pored osnovnih opcija koje se pojavljuju na profilu kao što su datum upisa, pol, broj poruka, možete dodati i neke vaše opcije. Ovde na Fofu možete videti opciju za ljubimce ili fof novac. Kada smo već kod novca, možete primetiti da je veliko korišćenje te opcije na većini foruma zastupljeno, ponekad i čitav forum funkcioniše baš po tom skupljanju novca. Naravno sve ovo je neobavezno i ne morate menjati!

Special , Inactive users, zaista ne toliko bitne opcije, ali vredi ih pomenuti. Special users jeste lista elitnih i banovanih korisnika. Inactive users predstavlja listu korisnika kojima još uvek nije omogućen pristup forumu i ova opcija radi samo kada je to u Opcijama korisnika omogućeno, samo jedan od razloga zašto je važna OK!

Handle users ili u prevodu "zadrži korisnike" jeste opcija kojom možete deaktivirati izbrisati ili podsetiti da forum još postoji neaktivne korisnike. preporučujemo da podsetite korisnike, jer veće su šanse da neko od njih dođe nego kada ih obrišete gde nema šansi. sve je lepo objašnjeno u opciji tako da je na vama da samo uđete i podesite kako vam odgovara!

Kontrola zabrane, mesto gde kontrolišete banovane korisnike, možete ih odbanovati ili se prisetiti zašto su banovani. Pošto postoje i ljudi koji će se kada budu banovani registrovati opet čisto da vam teraju inat, ovde ih možete banovati po i mejl osnovi ili IP osnovi, a teško da će posle toga ponovo doći!

Korisnici & grupe , 2. deo 14kjxc9


Administracija grupa, veoma korisna opcija i gotovo korišćena na svim forumima. U njoj možete praviti specijalne grupe pored postojećih kao što su Administrator i Moderator, najčešće postoje i grupe VIP što znači vucibatine i Probisveti (tako barem Daca tvrdi), odnosno VVO ili Veoma Važna Osoba, naravno čuli ste i sa televizije o ovim nazivima.
Ipak, ponekad ljudi ne znaju šta znači biti administrator a šta moderator, pa ćemo sada objasniti na brzaka.

Administratorili glava tela, ili mozak glave, ili siva masa mozga, kako god želite, brine se o većini stvari na forumu, može pristupiti MasterPanelu, banovati korisnike, menjati pozicije korisnicima i biti glavna faca.

Stereotip administratora - ozbiljan, ćutljiv, neduhovit, grub, prgav, bezobrazan, sa velikim brkovima(podseća vas malo na Gargamela!)

Administrator na koga se treba ugledati - Veljko!

Admin na koga se ne treba ugledati - Vlada

Moderator ili noga tela, stopalo noge, palac stopala, pomaže u obavljanju dužnosti, negde poznat kao kurir, pandur, specijalna vrsta Globalnih moderatora, koje možemo nazavati i VVM, Veoma važan Moderator.

Stereotip Moderatora - duhovit, ironičan, sarkastičan, odgovoran, vredan, magare(mislim ko još hoće da bude moderator kada može admin!)

Moderator na koga se treba ugledati - Bata Živojinović

Moderator na koga se ne treba ugledati - Milanče!



Administracija pozicija
, aj još ovo da završim pa da idem malo napolje. Znači ovde nameštate takozvane rankove za vaše članove. Obično ljudi mešaju rankove i grupe, jer grupe imaju svoje rankove. Ukoliko ste u grupi VIP, onda je i vaš rank VIP, ukoliko admin ne kaže drugačije. Pored elite koja ima specijalne rankove, rankove imaju i obični članovi, i ti rankovi podstiču članove da pišu, jer članovi dobijaju viši rank sa većim brojem poruka. Najčešće slike priložene uz rankove jesu zvezdice pa sa novim rankom dobijete i zvezdicu više(jupiii.)

Primeri rankova:
1. od 0 do 100 - dno dna
2. od 100 do 200 - sredina dna
3. od 200 do 300 - dno
4. od 300 do 1000 - veoma specijalno dno
5. od 1000 pa dokle možete da isterate - zlatno dno!


Uh, dragi FoFovci, evo nas i na kraju današnjeg putovanja. Sila u vama jača i uskoro možete biti zlatno dno. Ne zaboravite da preporučite drugarima ovaj članak, kao i da budete tu i sledeće nedelje kada nastavljamo naš veoma važan zadatak!



Last edited by 4 8 15 16 23 42 on Fri Jul 02, 2010 1:37 pm; edited 1 time in total

2Korisnici & grupe , 2. deo Empty Re: Korisnici & grupe , 2. deo Fri Jul 02, 2010 1:33 pm

ten98

ten98

Loli Urednik
Loli Urednik
VIP što znači Very Important Person

Ja sam mislila da to znaci Vucibatine i Probisveti Korisnici & grupe , 2. deo 81549.
TJ, clanak je odlican. najbolja je kamila Smile
Svaka cast, kao i avi tvoji clanci!

3Korisnici & grupe , 2. deo Empty Re: Korisnici & grupe , 2. deo Fri Jul 02, 2010 1:36 pm

4 8 15 16 23 42

4 8 15 16 23 42

Guess whose back?
Guess whose back?
Au, sad ce da prepravimo!

4Korisnici & grupe , 2. deo Empty Re: Korisnici & grupe , 2. deo Fri Jul 02, 2010 2:14 pm

Veljko

Veljko

Born Heartbroken
Born Heartbroken
Ja nemam brkove... Korisnici & grupe , 2. deo 190296

5Korisnici & grupe , 2. deo Empty Re: Korisnici & grupe , 2. deo Fri Jul 02, 2010 2:34 pm

Wlajky

Wlajky

Ninja
Ninja
4 8 15 16 23 42 wrote:Admin na koga se ne treba ugledati - Vlada

Šmrc.
Korisnici & grupe , 2. deo 752634 Korisnici & grupe , 2. deo 3603

6Korisnici & grupe , 2. deo Empty Re: Korisnici & grupe , 2. deo Fri Jul 02, 2010 2:53 pm

Angel_one_♥

Angel_one_♥

-> Only Girl <-
-> Only Girl
Hahah..strava clanak Smile

7Korisnici & grupe , 2. deo Empty Re: Korisnici & grupe , 2. deo Fri Jul 02, 2010 3:56 pm

joda

joda

Jovana
Charmed One

JovanaCharmed One
Wlajky wrote:
4 8 15 16 23 42 wrote:Admin na koga se ne treba ugledati - Vlada

Šmrc.
Korisnici & grupe , 2. deo 752634 Korisnici & grupe , 2. deo 3603
Sta places,to znaci da ti nisi
ozbiljan, ćutljiv, neduhovit, grub, prgav, bezobrazan, sa velikim brkovima
xP
Inace,nisam stigla da procitam citav ,stigla sam do dijela sa Batom xD
Odlican clanak Korisnici & grupe , 2. deo 81549

8Korisnici & grupe , 2. deo Empty Re: Korisnici & grupe , 2. deo Sat Jul 03, 2010 5:32 pm

Ella

Ella

Veteran
Veteran
Cool, sve to znam Korisnici & grupe , 2. deo 81549

9Korisnici & grupe , 2. deo Empty Re: Korisnici & grupe , 2. deo Sat Jul 03, 2010 6:05 pm

CyBeR

CyBeR

Urednik foruma
Urednik foruma
Deo sa Batom je naj Korisnici & grupe , 2. deo 81549
A Vlado ima brkove.. Korisnici & grupe , 2. deo 81549 :PP
Kul članak .. Skoro u svim tvojim pominješ Batu Korisnici & grupe , 2. deo 81549 Napravi još jedan sa njim
A da , nije velika razlika između kamile i MasterPanela :PP

10Korisnici & grupe , 2. deo Empty Re: Korisnici & grupe , 2. deo Sat Jul 03, 2010 9:15 pm

Laxy 96

Laxy 96

Narcis½
Narcis½
Extra je Korisnici & grupe , 2. deo 81549

11Korisnici & grupe , 2. deo Empty Re: Korisnici & grupe , 2. deo Sat Jul 03, 2010 9:30 pm

Milan

Milan

Bičar
Bičar
Ne sviđa mi se, nigde nisi sebe spomenuo da li se treba ugledati ili ne..

ovo mi se jedino sviđa:

Moderator na koga se ne treba ugledati - Milanče!

12Korisnici & grupe , 2. deo Empty Re: Korisnici & grupe , 2. deo Sat Jul 03, 2010 10:54 pm

4 8 15 16 23 42

4 8 15 16 23 42

Guess whose back?
Guess whose back?
Milanče wrote:Ne sviđa mi se, nigde nisi sebe spomenuo da li se treba ugledati ili ne..

ovo mi se jedino sviđa:

Moderator na koga se ne treba ugledati - Milanče!


Citaj prvi deo korisnika i grupa samo pocetak...

Sponsored content


View previous topic View next topic Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum

  •  

knjige forum AWSSite Meter
Forum free | ©phpBB | Free forum support | Report an abuse | Forumotion.com