Forum o Forumima
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forum o Forumima

You are not connected. Please login or register

View previous topic View next topic Go down  Message [Page 1 of 1]

1Hakovanje - kako se zaštiti Empty Hakovanje - kako se zaštiti Tue Jul 13, 2010 8:38 pm

Veljko

Veljko

Born Heartbroken
Born Heartbroken
Današnja tema članka jeste hakovanje. Svi znamo da je to nezakonita krađa podataka preko interneta, narušavanje tuđe privatnosti i identiteta, a može da preraste i u sudski postupak ukoliko ima osnova za to. Da biste se rešili svih takvih gluposti i naravno izbegli ih postoji par načina kako postupati sa hakerima i kako ih izbaciti iz takta.

Najčešći razlozi hakovanja:

1. Ljubomora
- jednostavno neko ne podnosi vaš trud i rad i hakuje vam sajt/forum/blog i sve ode u propast. Neko to radi jer ste mu konkurencija, neko radi to jer nema život van interneta. Ko bi to znao osim njih samih koji se spuštaju na taj nivo patetike da to rade i sakate sve ono što ste sopstvenim prstima stvorili. Naravno, ovo će se uvek dešavati, ne mora se desiti vama, ali može se desiti nekome koga dobro poznajete.

2. Krađa podataka - verovatno ste ograničili novosti, stavili neki limit na neke poželjne podatke, pa neko želi da im pristupi. Postoje i "ljubazni" hakeri koji vam upadnu u nalog a da vi to ni ne primetite i rade kao krtice. To je vrlo pametno, ali i licemerno.

3. Najozbiljniji razlog - Krađa identiteta. Dešavale su se prevare preko facebook-a, my space-a i sličnih portala za komunikaciju, zato znajte da se može desiti i na forumu. Ako vas neko stvarno prati na nekim socijalnim mrežama, hakuje nalog i počne lažno da se predstavlja, možete nadrljati i dobiti lažne optužbe, zato se pazite.

--------------------

Nakon što smo završili nešto na tu temu, prelazimo na analizu i "anti" hakersku metodu.

Pravilo #1: Nikad, ali nikad nemojte pokazati da vam je stalo. Ukoliko haker vidi da ga molite, preklinjete i da ćete sve uraditi da bi vas ostavio na miru, gotovi ste. Sada ste u njegovoj šaci i može da vas vrti oko malog prsta. Budite hladne glave i ne kukajte, radite nešto da povratite hakovano, bilo šta je bolje nego unjkanje i cijukanje.

Pravilo #2: Nemojte pretiti. Ukoliko počnete sa pretnjama koje su više nego očigledno lažne, lako može uočiti deo iz pravila 1, da vam je stalo. Zato svaki put razgovaratje sa hakerom hladne glave i ne dopustite da vas ponesu emocije. Dovoljna je jedna poruka:

Po zakonu i TOS-u hosta, forum je moje vlašništvo, pa te mogu prijaviti sudu za narušavanje tuđe privatnosti. Tvoja adresa otkrivena je preko IP adrese, poslana je prijava provajderu, zato očekuj tužbu na kućnu adresu. Drago mi je što smo sarađivali

I to je bilo to. Znak da ste uspeli biće poruka koju ćete dobiti od dotične osobe.

Nemoj ti meni tu nešto da se praviš, ja ću narediti da te prebiju, skinuću ti sve, polomiću te. Je l' ti jasno?

Naravno tu će biti još eksplicitnog jezika koji samo kazuje koliko je čovek zapravo kulturan i koje vaspitanje je poneo iz porodičnog doma, no nemojte da vas to zavarava. Ukoliko primite takvu poruku, haker je upao u mamac i naravno, uhvatite screen shoot, usnimite, i nosite provajderu uz uzorak njegove IP adrese. To će biti sasvim dovoljno da se internet ukine na par godina.

Pravilo #3: Nema ga... mislim da sam sve rekao u drugom pravilu. Baš sam ga odužio ja mislim. Ukoliko vam pravio 2 uspe, svaka čast. Za čas možete srediti čoveka, a da ne brinete o naknadnim dramama koje može da vam napravi. Što se toga tiče, samo hladne glave.

--------------------

Kako zaustaviti sve ove neprijatnosti? Vrlo lako.

Neka vaša šifra bude jako duga, jaka i kombinacija dosta karaktera. Moja šifra na FoFu je dugačka 34 karaktera. Da li mislite da je dovoljno? Recimo da koristim drugu šifru za mail, da sam zamenio šifru na trećem mailu kojom se može dobiti šifra za prvi mail. Pa i da upadnu preko maila, nikada neće dobiti šifru jer ćete naravno onesposobiti "zaboravio sam šifru" za administratore. To je to. Ukoliko neko upadne na nalog, a vi stavite da se mora ulogovati i u admin panel. To je sasvim dovoljna sigurnost sve dok ne zaboravite na back up. Epa potrudite se da vam šifra za forum i šifra za back up ne budu iste.


Toliko od mene za danas o ovoj temi. Sve sugestije na PM.

2Hakovanje - kako se zaštiti Empty Re: Hakovanje - kako se zaštiti Tue Jul 13, 2010 8:47 pm

Milan

Milan

Bičar
Bičar
Odličan članak.. Dopada mi se sve što si napsao Smile

3Hakovanje - kako se zaštiti Empty Re: Hakovanje - kako se zaštiti Tue Jul 13, 2010 8:55 pm

(=ChRi$=)

(=ChRi$=)

KikE♥
KikE♥
kako mi je ovo poznato xD :/

4Hakovanje - kako se zaštiti Empty Re: Hakovanje - kako se zaštiti Tue Jul 13, 2010 9:01 pm

salkal32

salkal32

Salkal32-GOD
Salkal32-GOD
super članak, vex, svaka čast

5Hakovanje - kako se zaštiti Empty Re: Hakovanje - kako se zaštiti Tue Jul 13, 2010 9:01 pm

**Taca**

**Taca**

Vampire heart
Vampire heart
a kako da stavim da se mora ulogovati kada se ulazi u admin panel

i kako da onesposobim zaboravio sam sifru za admine

6Hakovanje - kako se zaštiti Empty Re: Hakovanje - kako se zaštiti Tue Jul 13, 2010 9:03 pm

Veljko

Veljko

Born Heartbroken
Born Heartbroken
Imaš u delu security, u generalno.

7Hakovanje - kako se zaštiti Empty Re: Hakovanje - kako se zaštiti Tue Jul 13, 2010 9:05 pm

(=ChRi$=)

(=ChRi$=)

KikE♥
KikE♥
**Taca** wrote:a kako da stavim da se mora ulogovati kada se ulazi u admin panel

i kako da onesposobim zaboravio sam sifru za admine


STa da onesposobis?

8Hakovanje - kako se zaštiti Empty Re: Hakovanje - kako se zaštiti Tue Jul 13, 2010 9:09 pm

Milan

Milan

Bičar
Bičar
Ma sve vam je tu u security..

Piše tamo lepo da se traži prijava pri prijavljivanju u ap, staviš DA

i tu odmah ispod mislim da je to za onesposobljavanje zaboravljene lozinke za admine..

A članak. najbolji deo mi je ovo:

Po zakonu i TOS-u hosta, forum je moje vlašništvo, pa te mogu prijaviti sudu za narušavanje tuđe privatnosti. Tvoja adresa otkrivena je preko IP adrese, poslana je prijava provajderu, zato očekuj tužbu na kućnu adresu. Drago mi je što smo sarađivali

Prijava provajderu.. tako mi je poznato to nešto .. hmm xD loool Hakovanje - kako se zaštiti 81549

9Hakovanje - kako se zaštiti Empty Re: Hakovanje - kako se zaštiti Wed Jul 14, 2010 8:54 am

CyBeR

CyBeR

Urednik foruma
Urednik foruma
Super.Da se napokon neko setio i da o ovome napiše Wink
Svaka čast

10Hakovanje - kako se zaštiti Empty Re: Hakovanje - kako se zaštiti Wed Jul 14, 2010 11:13 am

Godric Gryphindor

Godric Gryphindor

*Madonna Forever*
*Madonna Forever*
Uau Smile Odličan članak...
Već sam primenio potvrdu šifre na admin panel i promenio dužinu šifre jer mi je bilo prejednostavno -.-

11Hakovanje - kako se zaštiti Empty Re: Hakovanje - kako se zaštiti Wed Jul 14, 2010 7:20 pm

Nesska! :P

Nesska! :P

Junior
Junior
Odličan članak. Smile
Predobro pišeš.

12Hakovanje - kako se zaštiti Empty Re: Hakovanje - kako se zaštiti Wed Jul 14, 2010 8:37 pm

Wlajky

Wlajky

Ninja
Ninja
Pročitao sam, nemam zamerki, fino sročeno, svedeno, sa primesama humora. Odlično!

13Hakovanje - kako se zaštiti Empty Re: Hakovanje - kako se zaštiti Thu Jul 15, 2010 12:44 am

Mixiii

Mixiii

Urednik foruma
Urednik foruma
Odličan posao!

Članak prihvaćen!

14Hakovanje - kako se zaštiti Empty Re: Hakovanje - kako se zaštiti Thu Jul 15, 2010 1:37 pm

Gost

avatar

Guest
Po zakonu i TOS-u hosta, forum je moje vlašništvo, pa
te mogu prijaviti sudu za narušavanje tuđe privatnosti. Tvoja adresa
otkrivena je preko IP adrese, poslana je prijava provajderu, zato
očekuj tužbu na kućnu adresu. Drago mi je što smo sarađivali.

I na kraju, drago mi je da smo saradjivali, haha Hakovanje - kako se zaštiti 81549
Odlično uradjeno...



Last edited by NENCHY on Sat Aug 28, 2010 5:40 pm; edited 1 time in total

15Hakovanje - kako se zaštiti Empty Re: Hakovanje - kako se zaštiti Thu Jul 15, 2010 9:14 pm

Maki

Maki

Aktivan član
Aktivan član
Vau,odlican i vrlo koristan clanak.Svaka cast!

16Hakovanje - kako se zaštiti Empty Re: Hakovanje - kako se zaštiti Fri Jul 16, 2010 11:45 am

alexandra

alexandra

Senior
Senior
Extra članak.. Hakovanje - kako se zaštiti 902972

17Hakovanje - kako se zaštiti Empty Re: Hakovanje - kako se zaštiti Fri Jul 16, 2010 1:06 pm

astefan

astefan

Novajlija
Novajlija
Odličan članak!

18Hakovanje - kako se zaštiti Empty Re: Hakovanje - kako se zaštiti Wed Aug 04, 2010 3:07 pm

Dora

Dora

Doktor za forume
Doktor za forume
Hvala, ovo mi treba!
Samo, kak da stvim šifru za AP?

19Hakovanje - kako se zaštiti Empty Re: Hakovanje - kako se zaštiti Wed Aug 04, 2010 3:23 pm

LoLcIc

LoLcIc

-> Only Girl <-
-> Only Girl
Udjes u Administracioni Panel->General-Generalno->Forum->Security-.Prvo pise:Confirm password to administration acceess-ides na Da ili ti Yes i za ulaz u administracioni panel koristis svoju sadasnju sifru...Pozdrav Lolcic...

20Hakovanje - kako se zaštiti Empty Re: Hakovanje - kako se zaštiti Wed Aug 04, 2010 3:31 pm

iwkzy

iwkzy

Eclipse-_boy
Eclipse-_boy
alexandra wrote:Extra članak.. Hakovanje - kako se zaštiti 902972
aham Smile

21Hakovanje - kako se zaštiti Empty Re: Hakovanje - kako se zaštiti Wed Aug 04, 2010 4:04 pm

Dora

Dora

Doktor za forume
Doktor za forume
LoLcIc wrote:Udjes u Administracioni Panel->General-Generalno->Forum->Security-.Prvo pise:Confirm password to administration acceess-ides na Da ili ti Yes i za ulaz u administracioni panel koristis svoju sadasnju sifru...Pozdrav Lolcic...

Hvala puuuno!

22Hakovanje - kako se zaštiti Empty Re: Hakovanje - kako se zaštiti Wed Aug 04, 2010 5:08 pm

LoLcIc

LoLcIc

-> Only Girl <-
-> Only Girl
Nema na cemu

23Hakovanje - kako se zaštiti Empty Re: Hakovanje - kako se zaštiti Sat Aug 14, 2010 7:35 pm

Clair

Clair

Aktivan član
Aktivan član
Predobar clanak. Jako puno mi je pomogao, vjeruj. Smile

Idem sad promijeniti sifru na svom forumu.. xD

24Hakovanje - kako se zaštiti Empty Re: Hakovanje - kako se zaštiti Tue Aug 17, 2010 9:53 am

Josip

Josip

Senior
Senior
Super je ovaj članak..

25Hakovanje - kako se zaštiti Empty Re: Hakovanje - kako se zaštiti Tue Aug 17, 2010 5:52 pm

Girl<3

Girl<3

Smile.in.darkness
Smile.in.darkness
Odlican je clanak! Svaka cast Wink

26Hakovanje - kako se zaštiti Empty Re: Hakovanje - kako se zaštiti Sat Aug 21, 2010 6:36 pm

nediMMM

nediMMM

Doktor za forume
Doktor za forume
Ja sam se prepao xD Hakovanje - kako se zaštiti 81549

27Hakovanje - kako se zaštiti Empty Re: Hakovanje - kako se zaštiti Tue Aug 24, 2010 7:25 pm

Enter

Enter

Novajlija
Novajlija
Ja bih samo rec-dve o psiholoskom ratu sa hakerima. Moj sajt se sastoji od portala koji izmedju ostalog sadrzi i forum i multiplayer dela. Hvala Bogu, nemam ikustva sa upadom i kradjom podataka, ali imam sa DDoS napadima jacine 1Gb/s. Takvi napadi i ne stignu do servera, zaguse rutere pre servera. Od takvih napada pada ceo data centar. Vodjeni su maratonski pregovori sa pociniocima i dok im ne pokazes zube, nema 'leba. Tek kad su shvatili da smo se mi 20 dana igrali na drugoj IP i pod drugim imenom, a da ni jedan jedini Albanac ne zna za adresu i da ce uvek Kosovo i Makedonija biti kompletno banovano kad krenu sa napadima, nisu se smirili.

28Hakovanje - kako se zaštiti Empty Re: Hakovanje - kako se zaštiti Wed Oct 27, 2010 11:08 am

Alice Cullen

Alice Cullen

Senior
Senior
Odličan je

Sponsored content


View previous topic View next topic Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum

  •  

knjige forum AWSSite Meter
Create a forum | ©phpBB | Free forum support | Report an abuse | Forumotion.com