Forum o Forumima
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forum o Forumima

You are not connected. Please login or register

View previous topic View next topic Go down  Message [Page 1 of 1]

1Završeno Naruto Mania Serbia Sat Sep 25, 2010 12:22 pm

nEmAnJa x]

nEmAnJa x]

GaGa's Little Monster
GaGa's Little Monster
Ime foruma: Naruto Mania Serbia
Link: www.narutoserbia.com
Opis: Prvi i najbolji srpski forum o Naruto animeu.
Kolika je starost foruma: forum je napravljen juna 2008. god.
Nalog: username: FoF
pass: fofpregled



Last edited by nEmAnJa x] on Sun Sep 26, 2010 9:34 pm; edited 1 time in total

2Završeno Re: Naruto Mania Serbia Sat Sep 25, 2010 12:49 pm

**Taca**

**Taca**

Vampire heart
Vampire heart
Lista cekanja

3Završeno Re: Naruto Mania Serbia Sun Sep 26, 2010 11:42 am

Maikhee

Maikhee

Forum Maker
Forum Maker
Šta je nick a šta je pass. Pokušavam sve moguće kombinacije ali neće da se uloguje.

4Završeno Re: Naruto Mania Serbia Sun Sep 26, 2010 12:22 pm

**Taca**

**Taca**

Vampire heart
Vampire heart
Username: FoF
pass: fofpregled

5Završeno Re: Naruto Mania Serbia Sun Sep 26, 2010 2:24 pm

nEmAnJa x]

nEmAnJa x]

GaGa's Little Monster
GaGa's Little Monster
msm da lepo pise u prvom postu.. xD

6Završeno Re: Naruto Mania Serbia Sun Sep 26, 2010 9:33 pm

Maikhee

Maikhee

Forum Maker
Forum Maker
Pa sve je zbrkano pokušao sam razne kombinacije ali nije uspelo. Naruto Mania Serbia 81549
Nego napisao sam pregled i drug samo kliknuo X i ode. Napisaću drugi sutra.

7Završeno Re: Naruto Mania Serbia Mon Sep 27, 2010 9:37 am

ten98

ten98

Loli Urednik
Loli Urednik
Maikhee wrote:Pa sve je zbrkano pokušao sam razne kombinacije ali nije uspelo. Naruto Mania Serbia 81549
Nego napisao sam pregled i drug samo kliknuo X i ode. Napisaću drugi sutra.

Molim te da ne spamuješ u ovom delu foruma jer on nije namenjen tome.

8Završeno Re: Naruto Mania Serbia Wed Sep 29, 2010 5:08 pm

Maikhee

Maikhee

Forum Maker
Forum Maker
Pregled za Naruto Mania Serbia forum
http://www.narutoserbia.com/

Prvi utisak:
Na prvi pogled 934 i 246860 možda izgleda mnogo, mada pošto je forum star već skoro dve i po godine i nisu tako veliki brojevi. Poradite na tome. Pravite razmene banera, članova i postova sa drugim foruma i krenuće vam super što se tiče članova i postova. Što se tiče dizajna foruma, bez uvrede ali po meni izgleda nekako amaterski. Boje su super usklađene i lepa je kombinacija crne i zelene boje ali probajte da ga preuredite da bi izgledao profesionalniji. Zaoblite ivice na nekim mestima, smanjite malo index, smanjite malo dužinu indeksa itd. Iskreno mislim da bi forumu o Narutu više odgovarala neka druga kombinacija boja (naprimer: narandžasto-crna, narandžasto-žuta, crveno-crna itd).
9/15

Dizajn:
Kao što sam rekao u dizajn foruma treba uložiti malo truda i vremena da bi izgledao profesionalniji. Forum je super, ali kada članovi dođu na forum oni prvo zapaze njegov izgled tj. dizajn. Dizajn jednostavno treba da vuče članove da se registruju i da budu redovni i aktivni na forumu. Normalno ima i stvari koje mi se sviđaju što se tiče dizajna. Navigacije i ikonice su super odrađene. Boje grupa su veoma dobro raspoređene. Takođe one trake gde pišu nazivi foruma su odlično urađene. Što se tiče dizajna samo napravite novi ili ispravite ove male greškice i to je to.
14/20

Organizacija:
Kao što sam rekao bilo bi dobro da malo smanjite dužinu indeksa i biće super. Što se tiče kategorija i foruma mogu samo da kažem da obično izgled foruma vuče članove da se registruju i da ostanu na forumu. E kod vas to nije izgled nego kategorije, forumi i pod forumi. Stvarno su super sređeni. Jedina zamerka ide slikama kod opisa foruma. Ceo forum je u nekoj vrsti 3D fazona samo su ikonice 2D. Pogledajte na Icon Archive tamo stvarno imaju odlične ikonice svih veličina. Ako ne, uvek imate Google. Što se tiče broja članova tima ne sviđa mi se to što imate čak četiri administratora i samo jednog moderatora. Video sam temu gde tražite 2 moderatora. Hteo sam da vam to predložim ali preduhitrili ste me.
16/20

Profesionalnost:
Pravila su stvarno odlično napisana i nemam zamerki u vezi njih. Svi administratori i moderatori se pridržavaju pravila gramatike i pišu sve na latinskom jeziku sa ščćž što je za veliku pohvalu. Gramatički sve je super napisano na srpskom jeziku kako i treba. Članovi stavljaju velika slova samo tamo gde treba, tačke, zarezi, upitnici sve je pod konac. Naravno tu i tamo ima mali broj izuzetaka. Bilo bi dobro da ubacite i to u pravila (naprimer: Članovima nije dozvoljeno da pišu na forumu razne skraćenice kao što su sh, ch, w osim u stranim rečima gde se oni u stvarnosti i koriste). Tako nešto.
14/15

Aktivnost:
Ako se ne gleda u starost foruma, onda se vidi da forum ima mnogo članova. Nažalost dok sam pregledao forum video sam da su dosta njih neaktivni i da imaju po 0 poruka. Ako članovi ostanu neaktivni brišite ih. Osim ovih izuzetaka ostatak članova kao i članovi tima veoma su aktivni što podrazumeva se za veliku pohvalu. Lično mislim da ovakav forum može da postigne i bolje. Kao što sam već negde iznad spomenuo reklamirajte forum i razmenjujte članove, banere i poruke sa drugim foruma. Dok sam surfovao forumom nisam video mnogo spama. Članovi odgovaraju na teme punim rečima, ne koriste preterano mnogo smajlije i ne stavljaju velike slike u svoje poruke i potpise.
25/30

Konačna ocena: 78/100
Komentar:
Samo sredite izgled foruma, izbrišite one neaktivne članove sa nula poruka, reklamirajte forum i razmenjujte banere sa drugim forumima i forum će biti u mnogo boljem stanju i samim tim zaslužiće mnogo veću ocenu od ove.


Pregledao Maikhee

__________________________________________________

Podeli pregled sa ostalim članovima foruma:

Code:
[center][u][color=#82ad00][b][size=18]Pregled za [color=black]Naruto Mania Serbia[/color] forum[/size][/b][/color][/u]
[b]http://www.narutoserbia.com/[/b][/center]

[u][color=#82ad00][b]Prvi utisak: [/b][/color][/u][justify]Na prvi pogled 934 i 246860 možda izgleda mnogo, mada pošto je forum star već skoro dve i po godine i nisu tako veliki brojevi. Poradite na tome. Pravite razmene banera, članova i postova sa drugim foruma i krenuće vam super što se tiče članova i postova. Što se tiče dizajna foruma, bez uvrede ali po meni izgleda nekako amaterski. Boje su super usklađene i lepa je kombinacija crne i zelene boje ali probajte da ga preuredite da bi izgledao profesionalniji. Zaoblite ivice na nekim mestima, smanjite malo index, smanjite malo dužinu indeksa itd. Iskreno mislim da bi forumu o Narutu više odgovarala neka druga kombinacija boja (naprimer: narandžasto-crna, narandžasto-žuta, crveno-crna itd).[/justify][b]9/15[/b]

[u][color=#82ad00][b]Dizajn:[/b][/color][/u] [justify]Kao što sam rekao u dizajn foruma treba uložiti malo truda i vremena da bi izgledao profesionalniji. Forum je super, ali kada članovi dođu na forum oni prvo zapaze njegov izgled tj. dizajn. Dizajn jednostavno treba da vuče članove da se registruju i da budu redovni i aktivni na forumu. Normalno ima i stvari koje mi se sviđaju što se tiče dizajna. Navigacije i ikonice su super odrađene. Boje grupa su veoma dobro raspoređene. Takođe one trake gde pišu nazivi foruma su odlično urađene. Što se tiče dizajna samo napravite novi ili ispravite ove male greškice i to je to.[/justify][b]14/20[/b]

[u][color=#82ad00][b]Organizacija:[/b][/color][/u] [justify]Kao što sam rekao bilo bi dobro da malo smanjite dužinu indeksa i biće super. Što se tiče kategorija i foruma mogu samo da kažem da obično izgled foruma vuče članove da se registruju i da ostanu na forumu. E kod vas to nije izgled nego kategorije, forumi i pod forumi. Stvarno su super sređeni. Jedina zamerka ide slikama kod opisa foruma. Ceo forum je u nekoj vrsti 3D fazona samo su ikonice 2D. Pogledajte na Icon Archive tamo stvarno imaju odlične ikonice svih veličina. Ako ne, uvek imate Google. Što se tiče broja članova tima ne sviđa mi se to što imate čak četiri administratora i samo jednog moderatora. Video sam temu gde tražite 2 moderatora. Hteo sam da vam to predložim ali preduhitrili ste me.[/justify][b]16/20[/b]

[u][color=#82ad00][b]Profesionalnost:[/b][/color][/u] [justify]Pravila su stvarno odlično napisana i nemam zamerki u vezi njih. Svi administratori i moderatori se pridržavaju pravila gramatike i pišu sve na latinskom jeziku sa ščćž što je za veliku pohvalu. Gramatički sve je super napisano na srpskom jeziku kako i treba. Članovi stavljaju velika slova samo tamo gde treba, tačke, zarezi, upitnici sve je pod konac. Naravno tu i tamo ima mali broj izuzetaka. Bilo bi dobro da ubacite i to u pravila (naprimer: Članovima nije dozvoljeno da pišu na forumu razne skraćenice kao što su sh, ch, w osim u stranim rečima gde se oni u stvarnosti i koriste). Tako nešto.[/justify][b]14/15[/b]

[u][color=#82ad00][b]Aktivnost:[/b][/color][/u] [justify]Ako se ne gleda u starost foruma, onda se vidi da forum ima mnogo članova. Nažalost dok sam pregledao forum video sam da su dosta njih neaktivni i da imaju po 0 poruka. Ako članovi ostanu neaktivni brišite ih. Osim ovih izuzetaka ostatak članova kao i članovi tima veoma su aktivni što podrazumeva se za veliku pohvalu. Lično mislim da ovakav forum može da postigne i bolje. Kao što sam već negde iznad spomenuo reklamirajte forum i razmenjujte članove, banere i poruke sa drugim foruma. Dok sam surfovao forumom nisam video mnogo spama. Članovi odgovaraju na teme punim rečima, ne koriste preterano mnogo smajlije i ne stavljaju velike slike u svoje poruke i potpise. [/justify][b]25/30[/b]

[u][color=#82ad00][b][size=18]Konačna ocena:[/size][/color][/u] [size=18]78/100[/b][/size]
[b]Komentar:[/b] [justify][i]Samo sredite izgled foruma, izbrišite
one neaktivne članove sa nula poruka, reklamirajte forum i razmenjujte
banere sa drugim forumima i forum će biti u mnogo boljem stanju i samim
tim zaslužiće mnogo veću ocenu od ove.[/i][/justify]


[right][size=9][b]Pregledao [u]Maikhee[/u][/b][/size][/right]

9Završeno Re: Naruto Mania Serbia Wed Sep 29, 2010 8:14 pm

ten98

ten98

Loli Urednik
Loli Urednik
Nemanja , jesi li zadovoljan ?

10Završeno Re: Naruto Mania Serbia Wed Sep 29, 2010 8:30 pm

nEmAnJa x]

nEmAnJa x]

GaGa's Little Monster
GaGa's Little Monster
Jesam ali cu sacekati i pregled nekog od pisaca.. Wink

11Završeno Re: Naruto Mania Serbia Fri Oct 01, 2010 11:04 am

Djole-Aelita

Djole-Aelita

Selylicious_♥
Selylicious_♥
Odradiću i ja pregled Smile

12Završeno Re: Naruto Mania Serbia Fri Oct 01, 2010 11:20 am

ten98

ten98

Loli Urednik
Loli Urednik
Djoxy, molim te nemoj pisati to, jer je nepotrebno, kad ga uradiš uradićeš, ne moraš najavljivati Wink

13Završeno Re: Naruto Mania Serbia Fri Oct 01, 2010 11:50 am

Djole-Aelita

Djole-Aelita

Selylicious_♥
Selylicious_♥
OK
evo pregleda





Naruto Mania Serbia




Naruto Mania Serbia Genera12 Generalno


  1. Prvi utisak (Skor: 10/20):
    Portal je lepo sređen,ali ne sviđa mi se pozadina foruma.Mogli ste da napravite PunBB skin
    Za forum od dve godine ovo je jako malo.Reklamirajte se i zovite članove,razmenjujte bannere i biće bolje
    Što se tiče dizajna foruma, izgleda amatrerski,nađite neke dobre dizajnere.Stavite boje kao što je u Narutu (Narandžasto-crna,crveno crna...) Možete naći dobre boje na http://kuler.adobe.com
  2. Kategorije Foruma (Score: 5/10):
    Mogli ste da napravite jedan podforum 'Timovi' i da ubacite Kakashi,Gay,Kurenai i ostale.Možete malo da skratite forum.Predugačak je


Totalni poeni :: 15/30

Naruto Mania Serbia Forums10 Dizajn Foruma

  1. Grafika (Skor: 15/20):
    Banner
    Banner je dobar,crn je,ali ne slaže se sa zelenom pozadinom.
    Navigacija
    Nema slika za navigaciju,ali ok je i ovako.
    Forumske ikone
    Dobre su.Slažu se sa pozadinom,ako ja dobro vidim tu ima i mini Naruto.


  2. Boje (Skor: 2/10):
    Boje se lepo slažu sa pozadinom,samo mi logo odskače.To možete da poprivate,jer i nešto mi ne ide crno na zeleno

Totalni poeni :: 17/30

Naruto Mania Serbia Usergr10 Usergroups


  1. Grupe (Skor: 10/20):
    4 administratora je jako mnogo...ali izgleda da su neaktivni.3 Moderatora je sasvim dovoljno.Nemate dizajnera.Koji vam očigledno treba.

Totalni poeni :: 10/20

Naruto Mania Serbia Foruma30 Aktivnost


  1. Broj poruka (Score: 3/10):
    Naši korisnici su poslali ukupno 247229 članaka
    Imamo 934 registrovanih korisnika
    Od dve godine to je najviše što možete,napravite akcije,neku žurku da oživite forum. pa nagrade,ko dovede najviše članova dobija nešto.
  2. Aktivnost članova (Score: 2/10):

    Mnogo malo,popravite to...kao što sam napisao gore napravite neku akciju,žurku...smislite nešto

Totalni poeni:: 5/20
Poeni celog foruma:67/100


podeli pregled sa pirjateljima:
Spoiler:

14Završeno Re: Naruto Mania Serbia Fri Oct 01, 2010 11:58 am

Nera

Nera

Sapienti sat
Sapienti sat
Pregled za Naruto Mania forum


Prvo da kažem, kako se nadam da pregled ni u kom slučaju neće da bude shvaćen na pogrešan način. Na kraju je uvijek najbitnije od svega da ste Vi svi zajedno uradili od svog foruma mjesto kojim se sami ponosite. I duboko vjerujem kako je svaki projekt oko kojeg se netko trudio njemu stotica, i ne treba da bude drugačije, ostalo je samo gledište nekoga koji dolazi sa strane s kim se vi možete ili ne morate složiti, no uzmite u obzir da se netko trudio da na Vašem forumu provede neko vrijeme i na kraju krajeva da vam to svoje mišljenje stavi na ''papir.'' Moje zamjerke ne mora da budu svačije zamjerke no na koncu ste vi ti koji su tražili pregled kroz tuđe oči i ukoliko se na njega nećete obazirati u sljedećem uređivanju foruma, bilo bi lijepo da kao i posljednji put to mišljenje poštujete kao što sam se ja trudila da kroz svoj osvrt poštujem i Vas i Vaše ideje. Pa eto, da krenemo…
Naruto Mania Serbia Prviutisak
Aktivnost: Moram da kažem kako me pri dolasku na Vaš forum brojka članova koju ste sakupili razveselila bez obzira što postojite već neko vrijeme. Imate tema i poruka u svakom dijelu vašeg foruma i to me veseli. Dopada mi se što se svakako dobro držite po tom pitanju. Jest da može biti bolje uvijek ali ovo je prilično dobro.
Bodovi: 4/5

Izgled: Pristigavši prvo na portal imala sam problema s učitavanjem premda inače zaista nemam problema s netom. Cijeli se forum doima korektno, sivo zelena kombinacija boja ja O.K. premda to ne bi bio moj prvi odabir. Jedino što mi se nije dopalo je odabir pozadine no o tome ćemo poslije. Ideja je svakako korektna no mogla je biti svakako malo bolje odrađena. Prvi dojam na izgled je ponio sa sobom koji bod. Žao mi je.
Bodovi: 3/5

TOTAL: 7/10


Naruto Mania Serbia Dizajn

Boje: Smatram kako se u odabiru boje uvijek treba držati toga da bi ona trebala da prati tematiku. Kako nisam s njom (tematikom) baš najbolje upoznata malo sam googlala i vidjela dosta zanimljivih kombinacija na Naruto forumima a da nisu sivo zelena. Zaista je možda nekakva narančasto crna kombinacija bolji izbor za vaš forum da ipak sve to malo oživi. Krenite na svima dobro poznati google po malo inspiracije tako da prognoziram potpun usjeh sljedeći put u ovom dijelu.
Bodovi: 7/10

Slike: Na ovoj mi je relaciji pomalo zapela situacija, mislim da je header trebao da bude malo maštovitije urađen da to sve izgleda pomalo kao profesionalniji site. Imam zamjerku na ovu običnu (slovnu navigaciju, posebice button Faq i pojašnjenje koje stoji do njega), smatram da se tu trebalo uraditi nešto pomalo zanimljivije. Ikone za forume su odrađene korektno, također mi se uz to dopadaju buttonsi tema. Sve u svemu trebalo je da se uredi header i navigacija, po meni. Slika koja mi se nije dopala je ova https://2img.net/h/i468.photobucket.com/albums/rr48/neuroth_photo/bbkrndd.png , sve su te stvari uglavnom korektne, no za odličnu ocjenu bi ih trebalo malo doraditi.
Bodovi: 4/10

Skripte/bagovi: Ne znam da li se to može nazvati bugom ali imam zamjerku na hover navigacija koji po meni ne stoji kako treba, tj bježi za koji piksel što je prilično zamjetljivo. To je bilo prvo što sam zapazila pri dolasku na forum. Dopada mi se ideja samo svakako zahtjeva sitan popravak.
Bodovi: 2/5

TOTAL: 13/25


Naruto Mania Serbia Organizacija

Dužina indeksa: Želim da istaknem kako nemam zamjerku na dužinu indeksa s obzirom na verziju foruma i jer zaista niste forum previše prekrcali off temama već je većinom sve vezano za tematiku koju obrađujete.
Bodovi: 10/10

Pravila i broj članova Tima: Htjela bih da napomenem kako sam se nasmijala na temu Grammar Nazi, posebice fotografiju na dnu. Pravila foruma u temi obavještenja su odlično napisana i vidim u svakom slučaju da su većinom i poštivana. Što se tiče broja članova tima, 4 administratora je prilična brojka dok je tri moda korektna. No svako je svoju poziciju vjerujem nekako zaslužio stoga vam ostavljam na pravo da bude tako kako ste postavili ako vi smatrate da je toliko administratora potrebno. Ja bi možda uradila drugačije, no svakako je to stvar osobnih potreba i želja. Sitna zamjerka mora da ostane na tome. Želim istaknuti kako je kod vas stanje s potpisima odlično i tu nemam ni jednu zamjerku. Sve pohvale.
Bodovi: 9/10

Gramatika i pravopis: Što se tiče službenog dijela foruma po meni stojite odlično. Pridržavate se pravila osnovne gramatike kao što bi trebao da radi svaki forum koji ide k tome da bude među najboljima. Nekim članovima tu i tamo pobjegne slovo w i možda bi trebalo da im to pripomenete, ali svakako, taj dio je teško riješiti bilo kome tako da što se tiče vas ovdje nemam zamjerke.
Bodovi: 10/10

TOTAL: 29/30


Naruto Mania Serbia Aktivnost

Broj članova: Zavidan broj članova na forumu bez obzira na vrijeme nastanka foruma. Danas je teško da se s i jednim projektnom uradi ovako posjećen forum i tu zaista moram da vas pohvalim. Imam maleni prijedlog što se tiče članova koji nikada nisu posjetili vaš forum, a to je uobičajena praksa na svim forumima, tzv. Generalna Čistka. Ne zato da vam to sruši broj registriranih članova već jer zauzeće maila i nickova stvara probleme članovima koji se možda i naposljetku odluče ponovno registrirati na vaš forum. Uglavnom, ovaj dio je super.
Bodovi: 15/15

Broj poruka i tema: Imate odličan broj poruka i tema na forumu i to je jako lijepo za vidjeti. Ne offtopičarite previše i obradili ste svaki dio vaše tematike. Pošto sam bacila pogled na vaš forum ranije mogu da kažem da se u svakom dijelu postujte koliko sam ja uspjela da popratim. Želim Vam da budete jednako uspješni po tom pitanju i dalje.
Bodovi: 15/15

Spam: Nisam primijetila mnogo spamma na forumu ako ćemo da stavimo sa strane to što članovi često zaziru od rasprave i vole da se dopisuju kratkim rečenicama. Opet, to nije odraz želje za spammom, više pomalo nezrelosti. Ne mogu da vam uzimam za zlo ono što nisam uzela nikome tako da ste na ovom dijelu također rasturili.
Bodovi: 5/5

TOTAL: 35/35


UKUPNO BODOVA: 84/100

Mali osvrt na ocjenu. Trebam da kažem da sam bacila pogled na vaš forum nekoliko puta i da vidim da se trudite i radite na njemu. Trebalo bi da se tek dizajn još malo uredi kako bi sve zajedno ostavilo odličan dojam. Kada vidim da ocjenjujem zapravo forum koji je zaživio zaista smatram da zaslužujete najbolje i sve pohvale za svoj radi i trud. Nadam se kako ste zadovoljni pregledom, ako niste, budite slobodni da naručite još jedan poslije ovog.

Srdačan pozdrav,
Hope

Podijeli pregled:

Code:
[center][size=24][color=orange][b]Pregled za Naruto Mania forum[/b][/color][/size]


[/center]
Prvo da kažem, kako se nadam da pregled ni u kom slučaju neće da bude shvaćen na pogrešan način. Na kraju je uvijek najbitnije od svega da ste Vi svi zajedno uradili od svog foruma mjesto kojim se sami ponosite. I duboko vjerujem kako je svaki projekt oko kojeg se netko trudio njemu stotica, i ne treba da bude drugačije, ostalo je samo gledište nekoga koji dolazi sa strane s kim se vi možete ili ne morate složiti, no uzmite u obzir da se netko trudio da na Vašem forumu provede neko vrijeme i na kraju krajeva da vam to svoje mišljenje stavi na ''papir.'' Moje zamjerke ne mora da budu svačije zamjerke no na koncu ste vi ti koji su tražili pregled kroz tuđe oči i ukoliko se na njega nećete obazirati u sljedećem uređivanju foruma, bilo bi lijepo da kao i posljednji put to mišljenje poštujete kao što sam se ja trudila da kroz svoj osvrt poštujem i Vas i Vaše ideje. Pa eto, da krenemo… [center][img]http://www.dodaj.rs/f/1A/X8/4KqAtxYV/prviutisak.png[/img]
[/center]
[color=orange][b]Aktivnost:[/b][/color] Moram da kažem kako me pri dolasku na Vaš forum brojka članova koju ste sakupili razveselila bez obzira što postojite već neko vrijeme. Imate tema i poruka u svakom dijelu vašeg foruma i to me veseli. Dopada mi se što se svakako dobro držite po tom pitanju. Jest da može biti bolje uvijek ali ovo je prilično dobro.
[b]Bodovi: 4/5[/b]

[color=orange][b]Izgled:[/b][/color] Pristigavši prvo na portal imala sam problema s učitavanjem premda inače zaista nemam problema s netom. Cijeli se forum doima korektno, sivo zelena kombinacija boja ja O.K. premda to ne bi bio moj prvi odabir. Jedino što mi se nije dopalo je odabir pozadine no o tome ćemo poslije. Ideja je svakako korektna no mogla je biti svakako malo bolje odrađena. Prvi dojam na izgled je ponio sa sobom koji bod. Žao mi je.
[b]Bodovi: 3/5[/b]

[color=orange][b]TOTAL: 7/10[/b][/color]


[center][img]http://www.dodaj.rs/f/3E/AV/3CcDKkTG/dizajn.png[/img]
[/center]

[color=orange][b]Boje:[/b][/color] Smatram kako se u odabiru boje uvijek treba  držati toga da bi ona trebala da prati tematiku. Kako nisam s njom (tematikom) baš najbolje upoznata malo sam googlala i vidjela dosta zanimljivih kombinacija na Naruto forumima a da nisu sivo zelena. Zaista je možda nekakva narančasto crna kombinacija bolji izbor za vaš forum da ipak sve to malo oživi. Krenite na svima dobro poznati google po malo inspiracije tako da prognoziram potpun usjeh sljedeći put u ovom dijelu.
[b]Bodovi: 7/10[/b]

[color=orange][b]Slike:[/b][/color] Na ovoj mi je relaciji pomalo zapela situacija, mislim da je header trebao da bude malo maštovitije urađen da to sve izgleda pomalo kao profesionalniji site. Imam zamjerku na ovu običnu (slovnu navigaciju, posebice button Faq i pojašnjenje koje stoji do njega), smatram da se tu trebalo uraditi nešto pomalo zanimljivije. Ikone za forume su odrađene korektno, također mi se uz to dopadaju buttonsi tema. Sve u svemu trebalo je da se uredi header i navigacija, po meni. Slika koja mi se nije dopala je ova http://i468.photobucket.com/albums/rr48/neuroth_photo/bbkrndd.png , sve su te stvari uglavnom korektne, no za odličnu ocjenu bi ih trebalo malo doraditi.
[b]Bodovi: 4/10[/b]

[color=orange][b]Skripte/bagovi:[/b][/color] Ne znam da li se to može nazvati bugom ali imam zamjerku na hover navigacija koji po meni ne stoji kako treba, tj bježi za koji piksel što je prilično zamjetljivo. To je bilo prvo što sam zapazila pri dolasku na forum. Dopada mi se ideja samo svakako zahtjeva sitan popravak.
[b]Bodovi: 2/5[/b]

[color=orange][b]TOTAL: 13/25[/b][/color]


[center][img]http://www.dodaj.rs/f/3p/wI/3VZgYxCK/organizacija.png[/img]
[/center]

[color=orange][b]Dužina indeksa:[/b][/color] Želim da istaknem kako nemam zamjerku na dužinu indeksa s obzirom na verziju foruma i jer zaista niste forum previše prekrcali off temama već je većinom sve vezano za tematiku koju obrađujete.
[b]Bodovi: 10/10[/b]

[color=orange][b]Pravila i broj članova Tima:[/b] [/color]Htjela bih da napomenem kako sam se nasmijala na temu Grammar Nazi, posebice fotografiju na dnu. Pravila foruma u temi obavještenja su odlično napisana i vidim u svakom slučaju da su većinom i poštivana. Što se tiče broja članova tima, 4 administratora je prilična brojka dok je tri moda korektna. No svako je svoju poziciju vjerujem nekako zaslužio stoga vam ostavljam na pravo da bude tako kako ste postavili ako vi smatrate da je toliko administratora potrebno. Ja bi možda uradila drugačije, no svakako je to stvar osobnih potreba i želja. Sitna zamjerka mora da ostane na tome. Želim istaknuti kako je kod vas stanje s potpisima odlično i tu nemam ni jednu zamjerku. Sve pohvale.
[b]Bodovi: 9/10[/b]

[color=orange][b]Gramatika i pravopis:[/b][/color] Što se tiče službenog dijela foruma po meni stojite odlično. Pridržavate se pravila osnovne gramatike kao što bi trebao da radi svaki forum koji ide k tome da bude među najboljima. Nekim članovima tu i tamo pobjegne slovo w i možda bi trebalo da im to pripomenete, ali svakako, taj dio je teško riješiti bilo kome tako da što se tiče vas ovdje nemam zamjerke.
[b]Bodovi: 10/10[/b]

[color=orange][b]TOTAL: 29/30[/b][/color]


[center][img]http://www.dodaj.rs/f/1S/vJ/167G2Dik/aktivnost.png[/img]
[/center]

[color=orange][b]Broj članova:[/b][/color] Zavidan broj članova na forumu bez obzira na vrijeme nastanka foruma. Danas je teško da se s i jednim projektnom uradi ovako posjećen forum i tu zaista moram da vas pohvalim. Imam maleni prijedlog što se tiče članova koji nikada nisu posjetili vaš forum, a to je uobičajena praksa na svim forumima, tzv. Generalna Čistka. Ne zato da vam to sruši broj registriranih članova već jer zauzeće maila i nickova stvara probleme članovima koji se možda i naposljetku odluče ponovno registrirati na vaš forum. Uglavnom, ovaj dio je super.
[b]Bodovi: 15/15[/b]

[color=orange][b]Broj poruka i tema:[/b] [/color]Imate odličan broj poruka i tema na forumu i to je jako lijepo za vidjeti. Ne offtopičarite previše i obradili ste svaki dio vaše tematike. Pošto sam bacila pogled na vaš forum ranije mogu da kažem da se u svakom dijelu postujte koliko sam ja uspjela da popratim. Želim Vam da budete jednako uspješni po tom pitanju i dalje.
[b]Bodovi: 15/15[/b]

[color=orange][b]Spam:[/b][/color] Nisam primijetila mnogo spamma na forumu ako ćemo da stavimo sa strane to što članovi često zaziru od rasprave i vole da se dopisuju kratkim rečenicama. Opet, to nije odraz želje za spammom, više pomalo nezrelosti. Ne mogu da vam uzimam za zlo ono što nisam uzela nikome tako da ste na ovom dijelu također rasturili.
[b]Bodovi: 5/5[/b]

[color=orange][b]TOTAL: 35/35[/b][/color]


[color=orange][b][size=24]UKUPNO BODOVA: 84/100[/size][/b][/color]

Mali osvrt na ocjenu. Trebam da kažem da sam bacila pogled na vaš forum nekoliko puta i da vidim da se trudite i radite na njemu. Trebalo bi da se tek dizajn još malo uredi kako bi sve zajedno ostavilo odličan dojam. [i]Kada vidim da ocjenjujem zapravo forum koji je zaživio zaista smatram da zaslužujete najbolje i sve pohvale za svoj radi i trud.[/i] Nadam se kako ste zadovoljni pregledom, ako niste, budite slobodni da naručite još jedan poslije ovog.

Srdačan pozdrav,
Hope

15Završeno Re: Naruto Mania Serbia Fri Oct 01, 2010 12:00 pm

ten98

ten98

Loli Urednik
Loli Urednik
Nemanja, mislim da je ovo itekako dovoljno Smile
Mogu li zaključati temu i prebaciti u Završene?

16Završeno Re: Naruto Mania Serbia Fri Oct 01, 2010 6:00 pm

Abyssal™

Abyssal™

Novajlija
Novajlija
Mogu vam reći da sam zadovoljan pregledom i da je sasvim korektno napisan. Sve zamerke su menje-više na mestu i o tome zaista nema dvojbe.
Sve mane nam se ogledaju u minornom poznavanju kodiranja, a kako se ja osećam matorim za izučavanje ove tematike Smile, tu dužnost ostavljam nekome drugom.

Hvala vam na izdvojenom vremenu za ovaj pregled.

17Završeno Re: Naruto Mania Serbia Fri Oct 01, 2010 7:05 pm

ten98

ten98

Loli Urednik
Loli Urednik
Veoma mi je drago Naruto Mania Serbia 81549.
Mislim da i Nemanja misli isto no moraćemo da sačekamo njega da komentariše jer je i on zatražio pregled. Smile

18Završeno Re: Naruto Mania Serbia Fri Oct 01, 2010 10:59 pm

nEmAnJa x]

nEmAnJa x]

GaGa's Little Monster
GaGa's Little Monster
Ja sam i prezadovoljan pregledom. Naruto Mania Serbia 81549 Hope, hvala ti puno sto si odvojila vremena da ga napises, stvarno je fenomenalno uradjen. Smile
Mozete zakljucati. Wink

19Završeno Re: Naruto Mania Serbia Fri Oct 01, 2010 11:00 pm

Nera

Nera

Sapienti sat
Sapienti sat
Nema na čemu.

Završeni pregledi Naruto Mania Serbia 790186

Sponsored content


View previous topic View next topic Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum

  •  

knjige forum AWSSite Meter
Forum create on Forumotion | ©phpBB | Free forum support | Report an abuse | Forumotion.com