Forum o Forumima
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forum o Forumima

You are not connected. Please login or register

View previous topic View next topic Go down  Message [Page 1 of 1]

1Početna stranica vašeg foruma Empty Početna stranica vašeg foruma Sun Oct 03, 2010 8:33 pm

ten98

ten98

Loli Urednik
Loli Urednik
Početna stranica


Dobar dan, dame i gospodo. Posle dugo vremena opet se vraćam na moje staro radno mesto, i posao, tj. pisanje članaka. Odlučih se za ovu temu jer dosta vas, bar koliko sam ja primetila ima problemčića sa izborom početne stranice. Tj. problem u odabiru. Neki žele nešto, a da nemaju pojma šta žele, neki žele ali nemaju mogućnost jer nemaju dovoljno razvijeno znanje o html-u, neki žele ali ih mrzi, a neki ne znaju da li žele a prave. Želeli ne želeli, vi ćete napraviti nešto. Sada ću pokušati da vam pomognem u odabiru početne stranice vašeg foruma, te se nadam da ćete napraviti pravi izbor.


- Predlog broj 1 -
HTML STRANICA?

Pa, mislim da je HTML stranica odlično rešenje ako je na dobar način urađena. Neki ljudi će na HTML stranicu staviti neke korisne stvari, kao što je na primer Galerija. Zašto imati Forumsku Galeriju u podforumu, ako možeš imati dovoljno dobro iskodiranu HTML galeriju? Plus, možeš dodati dodatne sadržaje koje ne možeš dodati na forum. Recimo, ako pričamo o forumotion forumima, na kojima je zabranjen ilegalan download, na HTML straicama možeš uploadovati i downloadovati sve što ti duša poželi. Još ako je stranica dobro iskodirana i dizajnirana, to je odlično rešenje! Međutim, neki ljudi HTML stranicu koriste na loš način. Oni ih prave da bi ih pravili! Primer lošeg korišćenja HTML stranice: staviti na nju neke podatke i sadržaje koje možeš staviti i na forum. Recimo: statistike. Kao da ne možeš skrolovati na dno indeksa foruma i videti broj poruka i članova. Takođe, kada na HTML stranici pišu novosti o ličnosti/seriji/filmu/ili nečemu drugom, to je bezkorisno. Može to biti na lepi način prikazano, ali čemu? Ima li to smisla, zapitajte se? Nema. Još ako je takva stranica loše iskodirana/izdizajnirana... Pih, jednostavno nema smisla. Najbolje je da napravite nešto što ima smisao. Nešto što pravite da bi pomoglo, ne da bi zauzimalo prostor.


- Predlog broj 2 -
ENTER PAGE?

Enter page je najjednostavnija HTML stranica. Obična slika koja klikom miša vodi na indeks foruma. Mene najviše nervira kada kliknem na tu sliku, i ona me odvede na portal. Ako mene pitate, ovo je najgori mogući izbor. Zašto? Enter page je samo slika. Slika koja troši vreme. Dok se ti smiluješ da klikneš na nju, dok pročitaš šta na njoj piše (uz welcome message dug 7853947859753769 kilometara), i dok vidiš šta je sve na toj slici... Molim vas, nadam se da shvatate šta želim reći. Još ako je slika ružna... Uuu, to je taaako gaaadnooo. Tako da, moj predlog vama je: ne otvarajte html stranicu kao enter page, jer to samo troši vaše dragoceno vreme i trud!


- Predlog broj 3 -
PORTAL?

Pa, najbolje sam ostavila za kraj. Da, da. Portal je najbolje rešenje za sve! Zašto? Zato što portal može urediti svako. Ne morate imati bog zna kakvo znanje u HTML-u, nije vam potreban Photoshop (mada ako baš želite, možete ga koristiti), potrebna je samo maaaaašta! Dakle, šta je potrebno za pravljenje i uređivanje portala? 10 prstiju vaše dve ruke, miš, tastatura i maaaaašta. Šta je poželjno da svaki portal ima? Pa, najbolje je na portal staviti prijatelje foruma. Elitne partnere stavite na posebno mesto, više vidljivo, a obične prijatelje na neko manje vidljivo. Zatim, bilo bi super kada bi tu postojao takozvani Profile Widget. Mesto na kome bi stajao vaš avatar, vaše statistike i osnovne informacije. Zatim, dobro je kada postoji widget na kome piše koje su poslednje aktivne teme na forumu. Odlična prečica. Pored toga, možete napraviti sopstveni widget koji će se zvati, recimo, Korisni linkovi koji će pomoći Gostu ili Članu da na brži način dođe do važnijih tema. Zanimljivo i korisno. Najveća prednost portala je to što lepo izgleda. Ne morate biti majstor, ali bićete kad završite. Ako ga dobro uredite, ako vas ne bude mrzelo, portal će da siiiiiija. Pored toga, pomenula sma da na portal možete umešati Photoshop. Da, možete. Kako? LAKO. Napravite malu png sličicu u Photoshopu i napišite na njoj ime widgeta, a zatim ga zalepite na portal. Imate puno foruma na kojima je to upotrebljeno, no kako ne bih ovaj članak pretvorila u centar za reklamacije, završiću sa ovim predlogom i reći u jednoj rečenici: portal je najbolje rešenje za sve i svakoga!




Pa ljudi, nadam se da vas ovaj članak nije "smorio", već da vam je pomogao u izboru vaše početne stranice foruma. Ako jeste, drago mi je. Tako da, očekujte još članaka od mene u narednim nedeljama. Smile
Pozdrav (:

2Početna stranica vašeg foruma Empty Re: Početna stranica vašeg foruma Sun Oct 03, 2010 8:39 pm

Rosalie Hale

Rosalie Hale

Aktivan član
Aktivan član
Odličan članak.

3Početna stranica vašeg foruma Empty Re: Početna stranica vašeg foruma Sun Oct 03, 2010 8:40 pm

ten98

ten98

Loli Urednik
Loli Urednik
Hvala.

4Početna stranica vašeg foruma Empty Re: Početna stranica vašeg foruma Sun Oct 03, 2010 8:41 pm

Katarina Cullen

Katarina Cullen

Little Artist
Little Artist
Daco članak je odličan, kao i svaki drugi koji si napisala.. Smile

5Početna stranica vašeg foruma Empty Re: Početna stranica vašeg foruma Sun Oct 03, 2010 8:46 pm

ten98

ten98

Loli Urednik
Loli Urednik
Hvala Kaća Početna stranica vašeg foruma 484756

6Početna stranica vašeg foruma Empty Re: Početna stranica vašeg foruma Sun Oct 03, 2010 10:44 pm

Nera

Nera

Sapienti sat
Sapienti sat
Dacika super je, slažem se s tobom za prijedlog broj tri, najjednostanije rješenje je ponekada najbolje rješnje. Portal se svakako može odlično urediti. Super tematika i članak Daci, dopada mi se mnogo Početna stranica vašeg foruma 81549

7Početna stranica vašeg foruma Empty Re: Početna stranica vašeg foruma Sun Oct 03, 2010 10:59 pm

*Sladja*

*Sladja*

Monster Dizajner
Monster Dizajner
Dacika,super je clanak ^.^

8Početna stranica vašeg foruma Empty Re: Početna stranica vašeg foruma Sun Oct 03, 2010 11:12 pm

Angel_one_♥

Angel_one_♥

-> Only Girl <-
-> Only Girl
Pored toga, pomenula sma da na portal možete umešati Photoshop
Jedina greskica Smile
Clanak je super, napisala si nesto vemo korisno, svaka cast Daci Početna stranica vašeg foruma 197469

9Početna stranica vašeg foruma Empty Re: Početna stranica vašeg foruma Mon Oct 04, 2010 12:21 am

Wlajky

Wlajky

Ninja
Ninja
Fantastičan je Dacika ^^

10Početna stranica vašeg foruma Empty Re: Početna stranica vašeg foruma Mon Oct 04, 2010 7:25 am

ten98

ten98

Loli Urednik
Loli Urednik
Hope wrote:Dacika super je, slažem se s tobom za prijedlog broj tri, najjednostanije rješenje je ponekada najbolje rješnje. Portal se svakako može odlično urediti. Super tematika i članak Daci, dopada mi se mnogo Početna stranica vašeg foruma 81549

Hvala Neri <3

Angel_one_♥️ wrote:
Pored toga, pomenula sma da na portal možete umešati Photoshop
Jedina greskica Smile
Clanak je super, napisala si nesto vemo korisno, svaka cast Daci Početna stranica vašeg foruma 197469

Ispraviću popodne, sad idem u školu Početna stranica vašeg foruma 81549
Hvala svima <3

11Početna stranica vašeg foruma Empty Re: Početna stranica vašeg foruma Mon Oct 04, 2010 10:55 am

Mixiii

Mixiii

Urednik foruma
Urednik foruma
Super clanak! Wink

12Početna stranica vašeg foruma Empty Re: Početna stranica vašeg foruma Mon Oct 04, 2010 11:06 am

Maikhee

Maikhee

Forum Maker
Forum Maker
Odličan članak.

13Početna stranica vašeg foruma Empty Re: Početna stranica vašeg foruma Mon Oct 04, 2010 11:29 am

Cullen Alice

Cullen Alice

Bieberova zauvijek ♥
Bieberova zauvijek ♥
Jako originalan članak Smile

14Početna stranica vašeg foruma Empty Re: Početna stranica vašeg foruma Mon Oct 04, 2010 1:21 pm

ten98

ten98

Loli Urednik
Loli Urednik
Hvala vam! Početna stranica vašeg foruma 81549

15Početna stranica vašeg foruma Empty Re: Početna stranica vašeg foruma Mon Oct 04, 2010 5:09 pm

CyBeR

CyBeR

Urednik foruma
Urednik foruma
Super je xD Mada po meni malo slika ne bi škodilo,volim samo slike xDDD

16Početna stranica vašeg foruma Empty Re: Početna stranica vašeg foruma Mon Oct 04, 2010 6:57 pm

ten98

ten98

Loli Urednik
Loli Urednik
Hvala Marko dušo Početna stranica vašeg foruma 197469

17Početna stranica vašeg foruma Empty Re: Početna stranica vašeg foruma Mon Oct 04, 2010 8:18 pm

joda

joda

Jovana
Charmed One

JovanaCharmed One
Daco,super je clanak,originalna ideja Smile

Imas dvije greske,onu koju je Taca vec navela i ovu:

Recimo, ako pričamo o forumotion forumima, na kojima je zabranjen ilegalan download, na HTML straicama možeš uploadovati i downloadovati sve što ti duša poželi. Još ako je stranica dobro iskodirana i dizajnirana, to je odlično rešenje!

Eto Smile
Keep up with good work! Wink xD

18Početna stranica vašeg foruma Empty Re: Početna stranica vašeg foruma Tue Oct 05, 2010 2:16 pm

Aimee

Aimee

Senior
Senior
Dobar članak.

I po meni je portal najbolji izbor.

19Početna stranica vašeg foruma Empty Re: Početna stranica vašeg foruma Tue Oct 05, 2010 2:17 pm

~Miss.Kookie~

~Miss.Kookie~

Regularan Član
Regularan Član
Supp je^^

20Početna stranica vašeg foruma Empty Re: Početna stranica vašeg foruma Tue Oct 05, 2010 4:38 pm

Dora

Dora

Doktor za forume
Doktor za forume
Fenomenalan članak!
Sviđa mi se Početna stranica vašeg foruma 81549

21Početna stranica vašeg foruma Empty Re: Početna stranica vašeg foruma Tue Oct 05, 2010 5:26 pm

ten98

ten98

Loli Urednik
Loli Urednik
Hvala Wink

22Početna stranica vašeg foruma Empty Re: Početna stranica vašeg foruma Tue Oct 05, 2010 8:26 pm

Lena

Lena

Zla barbika ^^
Zla barbika ^^
Odlično Daco <333

23Početna stranica vašeg foruma Empty Re: Početna stranica vašeg foruma Wed Oct 06, 2010 2:16 pm

ten98

ten98

Loli Urednik
Loli Urednik
Hvala Lena Smile

Sponsored content


View previous topic View next topic Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum

  •  

knjige forum AWSSite Meter
Forum free | ©phpBB | Free forum support | Report an abuse | Forumotion.com