Forum o Forumima
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forum o Forumima

You are not connected. Please login or register

View previous topic View next topic Go down  Message [Page 1 of 1]

1Razmene Empty Razmene Tue Oct 05, 2010 11:03 am

Katarina Cullen

Katarina Cullen

Little Artist
Little Artist
Razmene

Razmene Coinsicon

Pozdrav dragi forumaši. U ovom članku ćemo razgovarati o, danas veoma popularnim razmenama. Sigurna sam da ste se do sada svi susreli sa ovim pojmom. U poslednje vreme razmene su vrlo popularan način da podignete aktivnost vašeg foruma na neki viši nivo, dobijete look za forum, neke grafike i slično. Skoro sve možete dobiti preko razmena. Ali, postavlja se pitanje da li je to dobro, ili loše. Na to pitanje ćemo pokušati da dobijemo odgovor u ovom članku. Pa, mislim da je krajnje vreme da počnemo.

Pre svega ćemo opisati sve vrste razmena (koje se odnose na vaše forume) i reći njihove dobre ali i loše strane.

Razmene reklamnih banera

Razmene Folderb46icon

Razmena reklamnih banera danas i nije toliko popularna, što ne znači da nije korisna. Izvodi se tako što vi postavite baner nečijeg foruma na vaš a on to isto učini na svom forumu sa vašim banerom. Ako vam je baner lep i dobro osmišljen tim putem možede dobiti nešto članova. Kažem "nešto" zato što ovo baš nije sigurna opcija. Ako neko postavi vaš baner na neko zabačeno mesto manje ljudi će ga videti, i samim tim manje ljudi će se registrovati na vaš forum. Ali ako ste sklopili elitnu saradnju sa nekim forumom, šanse za uspeh vam se uvećavaju. Baner će biti na vidljivom mestu, više ljudi će ga pogledati, a ako im se svidi to što vide, onda će se i registrovati. Oni koji se registruju najčešće su na forumu aktivni, jer se nisu registrovali da bi ispunili svoj deo dogovora, već zato što ih je zainteresovala tematika.

Razmene postova i članova

Razmene Sendicon

Danas najpopularnije. Vi se registrujete na nečiji forum i pišete a za uzvrat ta osoba učini isto to na vašem. Vi dobijate članove i postove i aktivnost vašeg foruma se polako uvećavava. Ali da li je to stvarno tako? Ako malo bolje pogledate shvatićete da je broj članova koji tako ostanu redovni na forumu minimalan, jedva iznad nule. Svi postovi su slični i na isti kalup. Sve se svodi na "napucavanje" postova. Forum polako gubi svoju svrhu, jer se sve svodi na razmene. A kada admin posustane, forum počinje da polako, ali sigurno propada. Ono vreme koje izgubite na razmenama možete iskoristiti u neke druge svrhe. Možete izaći na svež vazduh, reklamirati malo forum, otvoriti još tema i pogledati omiljenu seriju. Da, sve to zajedno bi mogli da radite, umesto što traćite dragoceno vreme na ovakve razmene.

Zaključak

Razmene Onlampicon

Na kraju, zapitajte se zašto ste uopšte napravili taj forum. Da li ste to uradili zato što ste hteli da okupite članove koji će diskutovati o poznatim ličnostima koje stvarno vole, o temama koje ih zaista interesuju ili ste ga napravili da bi svakodnevno morali da odvojite pola dana na razmene da biste dobili veoma uspešan forum, koji će na kraju da propadne jer nema aktivnih članova. Verujem da se većina opredelila za prvu opciju. Ali zašto onda i dalje nastavljaju da se razmenjuju? Pretpostavljam da je to zato što je danas teško naći redovne članove, a i veruje se da se novi članovi neće registrovati ako forum nema ogroman broj postova i poruka. To je potpuno netačno. Ako je neko zainteresovan za tematiku foruma registrovace se makar forum imao 10 članova. Po mom mišljenju stvarno uspešan forum je onaj koji služi svojoj svrsi, onaj na kome su članovi tu da bi razmenjivali iskustva, diskutovali a ne jurili nekakav prosek. Zato, pauzirajte sa razmenama, razmislite zašto ste napravili taj forum i počnite da reklamirate na pravi način. Možda neće biti toliko članova kao pre, ali će oni barem biti stvarno aktivni. Ako svi ovo uradimo, mislim da će ovaj svet foruma postati malo lepše mesto.

2Razmene Empty Re: Razmene Tue Oct 05, 2010 11:06 am

LoLcIc

LoLcIc

-> Only Girl <-
-> Only Girl
jao Kajo carica si!!

3Razmene Empty Re: Razmene Tue Oct 05, 2010 11:22 am

Katarina Cullen

Katarina Cullen

Little Artist
Little Artist
Haha, hvala :Tamara:

4Razmene Empty Re: Razmene Tue Oct 05, 2010 11:49 am

Lena

Lena

Zla barbika ^^
Zla barbika ^^
Lepo lepo ^^

5Razmene Empty Re: Razmene Tue Oct 05, 2010 12:12 pm

Katarina Cullen

Katarina Cullen

Little Artist
Little Artist
Tenk ju -^^-

6Razmene Empty Re: Razmene Tue Oct 05, 2010 1:54 pm

ten98

ten98

Loli Urednik
Loli Urednik
Bravo Wink
Veoma kvalitetno Smile
Samo tako nastavi, imaš super ideje Smile

7Razmene Empty Re: Razmene Tue Oct 05, 2010 2:02 pm

joda

joda

Jovana
Charmed One

JovanaCharmed One
Lijep clanak =)

8Razmene Empty Re: Razmene Tue Oct 05, 2010 2:09 pm

**Taca**

**Taca**

Vampire heart
Vampire heart
Slazem se, super je clanak. Samo napred!

9Razmene Empty Re: Razmene Tue Oct 05, 2010 2:13 pm

Aimee

Aimee

Senior
Senior
Jedan od najboljih članaka. Baš mi se sviđa, jer se slažem s ovime.
Ove razmjene su meni totalne gluposti. Koja ti je korist što ti se netko registrira i onda nikada više ne pojavi na forumu?
Samo zauzima korisnička imena; ti bi se članovi nakon 2 mjeseca (primjerice) trebali brisati. Ali to rijetko tko radi upravo zato da bi imao veći broj članova. :/
Te potom razmjene postova također , ista stvar. Samo da se postovi skupe, a dobiješ zapravo hrpu beskorisnih postova. Zar nije cilj bilo kojeg foruma da se na jednom mjestu okupe ljudi koji će tu raspravljati o stvarima koje vole (ili koja je već tematika)?!

10Razmene Empty Re: Razmene Tue Oct 05, 2010 4:40 pm

Dora

Dora

Doktor za forume
Doktor za forume
Slažem se sa prethodnim komentarom iako sam i ja sudjelovala u tim razmjenama. No, ovo sa bannerima zna biti uspješno, isto tako i sa članovima, meni se dosta članova sa razmjena vratilo na forum ! Razmene 81549
Vrijedi probati.

Nego, odličan članak. Bravo! (:

11Razmene Empty Re: Razmene Tue Oct 05, 2010 7:55 pm

Cullen Alice

Cullen Alice

Bieberova zauvijek ♥
Bieberova zauvijek ♥
Jako mi se svidja,samo nastavi Smile

12Razmene Empty Re: Razmene Tue Oct 05, 2010 8:32 pm

Iva

Iva

♥JacobFan♥
♥JacobFan♥
Samo naprijed, super je (:

13Razmene Empty Re: Razmene Tue Oct 05, 2010 8:34 pm

Wlajky

Wlajky

Ninja
Ninja
Katarina Cullen wrote:Po mom mišljenju stvarno uspešan forum je onaj koji služi svojoj svrsi, onaj na kome su članovi tu da bi razmenjivali iskustva, diskutovali a ne jurili nekakav prosek.

Amin.
To je to od mene, izvuci iz ove reči sve što mislim o tebi kao osobi i tvom članku Razmene 81549

14Razmene Empty Re: Razmene Tue Oct 05, 2010 9:14 pm

*Sladja*

*Sladja*

Monster Dizajner
Monster Dizajner
Lepoo ^^

15Razmene Empty Re: Razmene Tue Oct 05, 2010 11:25 pm

nediMMM

nediMMM

Doktor za forume
Doktor za forume
Extra clanak ^^

16Razmene Empty Re: Razmene Wed Oct 06, 2010 7:40 am

Nera

Nera

Sapienti sat
Sapienti sat
Super Kajice Razmene 878791

17Razmene Empty Re: Razmene Wed Oct 06, 2010 9:04 am

Katarina Cullen

Katarina Cullen

Little Artist
Little Artist
Hvala vam punoo Embarassed

18Razmene Empty Re: Razmene Wed Oct 06, 2010 8:02 pm

Angel_one_♥

Angel_one_♥

-> Only Girl <-
-> Only Girl
Clanak je super Smile

19Razmene Empty Re: Razmene Wed Oct 06, 2010 9:16 pm

Girl<3

Girl<3

Smile.in.darkness
Smile.in.darkness
Odlican clanak Razmene 81549

20Razmene Empty Re: Razmene Wed Oct 06, 2010 9:58 pm

Katarina Cullen

Katarina Cullen

Little Artist
Little Artist
Hvala vaam Smile

21Razmene Empty Re: Razmene Thu Oct 07, 2010 8:21 am

Maikhee

Maikhee

Forum Maker
Forum Maker
Odličan članak.

22Razmene Empty Re: Razmene Sat Oct 23, 2010 1:03 pm

Katarina Cullen

Katarina Cullen

Little Artist
Little Artist
Tenk ju Smile

Sponsored content


View previous topic View next topic Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum

  •  

knjige forum AWSSite Meter
Free forum | ©phpBB | Free forum support | Report an abuse | Forumotion.com