Forum o Forumima
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forum o Forumima

You are not connected. Please login or register

View previous topic View next topic Go down  Message [Page 1 of 1]

1Budite originalni, budite svoji Empty Budite originalni, budite svoji Thu Oct 07, 2010 10:20 am

Katarina Cullen

Katarina Cullen

Little Artist
Little Artist
BUDITE ORIGINALNI, BUDITE SVOJI

Budite originalni, budite svoji Fimboicon

Danas, kada ima toliko foruma da im se čak ni broj ne zna, jedna od najbitnijih stvari ključnih za uspeh je biti originalan, jedinstven. Vaš forum mora da poseduje nešto što će ga istaći u odnosu na ostale, nešto što će ga učiniti posebnim. Ali šta znači biti originalan? Biti jedinstven? Kako to postići a i dalje ostati veran sebi? Na ova, a i mnoga druga pitanja ćemo pokušati da dobijemo odgovor u ovom članku.

Šta znači biti originalan, jedinstven?

Biti originalan, jedinstven znači isticati se. Biti poseban. Trudili se, ili ne, svi smo mi unikati, svi smo posebni na neki način, samo treba da nađemo dobar način da to pokažemo drugima. Ali šta nas to razlikuje od drugih? Odgovor je vrlo prost. Sama naša ličnost je jedina takva na svetu. Nećete naći još ljudi koji imaju potpuno isto mišljenje kao i vi, koji se ponašaju isto kao i vi. Ali to ne mora da bude loše. Kada bi svi bili isti naš život bi bio monoton, ne bi mogli da se unapređujemo, postajemo bolji ljudi, jer ne bi bilo drugačijih ljudi od kojih možemo mnogo toga naučiti.

Kao član na nekom forumu vi se ističete po avataru, nicku i samim postovima koje pišete, jer je sve to odraz vas samih.

A kao admin nekog forum, upravo je taj forum ono po čemu se ističete. Forum treba da bude odraz nas samih, naših osobina i interesovanja. Tako će, bez obzira na sve biti poseban i jedinstven. Ako pravite nov forum potrudite se da sve to dodje iz vaše glave. Nemojte kopirati teme, kategorije, pod forume. Kada pravite skin trudite se da bude originalan i jedinstven. Mućnite malo glavom, budite kreativni.. Verujte nije teško.

Šta znači ostati veran sebi?

Sve veća konkurencija vas tera da se trudite da budete što originalniji. Vi se trudite i trudite, menjate sve, tražite nešto unikatno i jedinstveno po čemu će se vaš forum isticati, ali ne primećujete da polako gubite sebe u tome. Volite plavu boju, ali ste odustali od skina te boje jer ga sada svi imaju.. Volite punBB look ali ne želite da ga napravite jer takve sada svi koriste. Volite neku poznatu ličnost i čeznete da napravite forum o njoj, ali ne želite jer sada svi imaju forum o tome. Sa ovakvim problemima se svakodnevno susrećemo..

Ali zaustavite se i pogledajte unazad. Kada ste vi prestali da budete vi? Kada ste odustali od svojih principa i stavova da bi udovoljili drugima? I na kraju, da li je to ono što stvarno želite? Verujem da nije. I zato, ako nešto stvarno volite nemojte odustajati od toga zato što je učestalo. Ako svi vole plavu boju, ne znači da svi vole iste nijanse te boje. Neko voli marin plavu, dok vi možda volite nebo plavu.

Ma koliko bili slični, svi mi smo zapravo i različiti.


Upoznajte sebe i svoju ličnost

Možda vam zvuči smešno, ali ni mi sami ne znamo kakvi smo zapravo i na šta smo sve sposobni, jer to se uči vremenom. Možda jednog dana otkrijete da vam punBB skinovi nisu toliko primamljivi i da želite da probate nešto novo. Možda jednom više nećete voleti plavu. Istražujte. Otkrićete da vam više odgovara phpbb3 look, ali da to niste znali jer nikada niste ni probali. Širite vidike. Ako ste ceo život slušali istu muziku, radili iste stvari, pokušajte nešto novo, drugačije.. Možda otkrijete da to više volite. Nikad se ne zna..

Zašto je sve ovo bitno?

Forumi treba da budu mesta na kojima ćete učiniti nešto novo, razmenjivati iskustva sa drugim članovima, unapređivati se. Kako mislite da sve to postignete, ako non-stop kopirate nekoga? Ne morate se toliko truditi da budete originalni i jedinstveni, dovoljno je da se ponašate prirodno.. Sve ostalo dolazi sa tim.

I za sam kraj, svesna sam toga da o ovome ne želite da slušate od obične petnaestogodišnjakinje, ali se svejedno nadam da će vam ovaj članak biti od neke koristi, ako ništa drugo makar da prekratite vreme.



Last edited by Katarina Cullen on Thu Oct 07, 2010 10:52 am; edited 1 time in total

2Budite originalni, budite svoji Empty Re: Budite originalni, budite svoji Thu Oct 07, 2010 10:27 am

Dora

Dora

Doktor za forume
Doktor za forume
Predobar članak. Svaka čast Smile
Trebala bi ćešće pisati. Hehe =P
Nego, slažem se sa svime iako je to danas teško. Teško je ostati orginalan, i vjeran sam sebi, kako u privatnom, realnom životu, tako i u ovom virtualnom u kojem je ipak lakše, čini mi se (:

3Budite originalni, budite svoji Empty Re: Budite originalni, budite svoji Thu Oct 07, 2010 10:31 am

Katarina Cullen

Katarina Cullen

Little Artist
Little Artist
Kao na iglama čekam prvi komentar xD

Hvala ti puuuno Budite originalni, budite svoji 81549 I tako mi je drago što ti se dopada ^^

I da, slažem se u potpunosti sa tobom. Smile

4Budite originalni, budite svoji Empty Re: Budite originalni, budite svoji Thu Oct 07, 2010 10:34 am

Lena

Lena

Zla barbika ^^
Zla barbika ^^
ti si se bas raspisala Budite originalni, budite svoji 81549

lepo

5Budite originalni, budite svoji Empty Re: Budite originalni, budite svoji Thu Oct 07, 2010 10:41 am

Katarina Cullen

Katarina Cullen

Little Artist
Little Artist
Aham Smile Sta da radim kad volim ^^

Hvalaa Budite originalni, budite svoji 81549

6Budite originalni, budite svoji Empty Re: Budite originalni, budite svoji Thu Oct 07, 2010 10:44 am

Nera

Nera

Sapienti sat
Sapienti sat
Dopada mi se Kajice, i to što se uvijek potrudiš s slikicama, bojicama i gramatikom, lijepa odlika Wink Super je^^

7Budite originalni, budite svoji Empty Re: Budite originalni, budite svoji Thu Oct 07, 2010 10:50 am

Katarina Cullen

Katarina Cullen

Little Artist
Little Artist
Tenk ju.. ^^ Drago mi je sto ti se dopada Smile

Boje cu sad malo da izmenim, ove mi se ne uklapaju najbolje.. xD

8Budite originalni, budite svoji Empty Re: Budite originalni, budite svoji Thu Oct 07, 2010 11:04 am

Girl<3

Girl<3

Smile.in.darkness
Smile.in.darkness
Super clanak Budite originalni, budite svoji 81549

9Budite originalni, budite svoji Empty Re: Budite originalni, budite svoji Thu Oct 07, 2010 11:26 am

Cullen Alice

Cullen Alice

Bieberova zauvijek ♥
Bieberova zauvijek ♥
Kajo stvarno super članak,svaki tvoj članak me uvijek oraspoloži Budite originalni, budite svoji 197469

10Budite originalni, budite svoji Empty Re: Budite originalni, budite svoji Thu Oct 07, 2010 12:27 pm

Katarina Cullen

Katarina Cullen

Little Artist
Little Artist
Hvala vaam Smile -^^-

11Budite originalni, budite svoji Empty Re: Budite originalni, budite svoji Thu Oct 07, 2010 1:55 pm

LoLcIc

LoLcIc

-> Only Girl <-
-> Only Girl
Supper clanak kajo!

12Budite originalni, budite svoji Empty Re: Budite originalni, budite svoji Thu Oct 07, 2010 2:03 pm

ten98

ten98

Loli Urednik
Loli Urednik
Bravo, super članak Wink Ima sličan, ali može ostati jer si se potrudila i sve je dobro napisano Budite originalni, budite svoji 81549

13Budite originalni, budite svoji Empty Re: Budite originalni, budite svoji Thu Oct 07, 2010 2:03 pm

joda

joda

Jovana
Charmed One

JovanaCharmed One
Lena wrote:ti si se bas raspisala Budite originalni, budite svoji 81549

lepo
Hahah,da Budite originalni, budite svoji 81549
Odlican clanak,nastavi da pises Budite originalni, budite svoji 81549

14Budite originalni, budite svoji Empty Re: Budite originalni, budite svoji Thu Oct 07, 2010 8:08 pm

Wlajky

Wlajky

Ninja
Ninja
Fin članak, lepo uređen, sveobuhvatan Smile

15Budite originalni, budite svoji Empty Re: Budite originalni, budite svoji Thu Oct 07, 2010 8:13 pm

Katarina Cullen

Katarina Cullen

Little Artist
Little Artist
Hvala vam ^^ Smile

16Budite originalni, budite svoji Empty Re: Budite originalni, budite svoji Thu Oct 07, 2010 8:27 pm

*Sladja*

*Sladja*

Monster Dizajner
Monster Dizajner
Lep clanak,zaista Wink

17Budite originalni, budite svoji Empty Re: Budite originalni, budite svoji Thu Oct 07, 2010 8:53 pm

Emma

Emma

♥TheCyrusOne♥
♥TheCyrusOne♥
Mnogo si se raspisala za tako jednu temu XD
Moglo je to mnogo krace i jasnije sve XD
ali ovako, svaka cast, jako lepo.

18Budite originalni, budite svoji Empty Re: Budite originalni, budite svoji Fri Oct 08, 2010 8:52 am

Godric Gryphindor

Godric Gryphindor

*Madonna Forever*
*Madonna Forever*
odlično je... Wink

19Budite originalni, budite svoji Empty Re: Budite originalni, budite svoji Fri Oct 08, 2010 9:39 am

Katarina Cullen

Katarina Cullen

Little Artist
Little Artist
Emma, nemoj pogresno da me shvatis i da se naljutis, ali po meni to uopste ne bi trebalo da predstavlja problem.. Ali hvala ti na savetu, uvazicu ga i trudicu se da ubuduce pisem jasnije, hvalaa Smile

Hvala vaam -^^-

Sponsored content


View previous topic View next topic Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum

  •  

knjige forum AWSSite Meter
Free forum | ©phpBB | Free forum support | Report an abuse | Forumotion.com