Forum o Forumima
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forum o Forumima

You are not connected. Please login or register

View previous topic View next topic Go down  Message [Page 1 of 1]

1Operacija::-Sigurnost Empty Operacija::-Sigurnost Sat Jan 02, 2010 2:08 pm

BubbleDreams

BubbleDreams

BubbleDreams__
BubbleDreams__
Napravili ste sve kategorije na forumu.Napravili dizajn za forum koji je prijatan svima.Izreklamirali forum.

Sada sledi sigurnost.



Zašto treba zaštititi forum?

Odgovor je jasan .Ima mnogo foruma koji su o jednome (npr o Avril).Admini tih foruma strepe da neko ko je ljubomoran da im uništi forum.Takođe strahuju od krađe ideja.
Sigurno vam je neprijatno kad ste to što ste smišljali radili dugo i sa mukom dok na kraju neko čim to završite jednostavno se opcijom Copy »»Paste pređe na drugi isti takav forum.

Operacija::-Sigurnost Home_security
Kako zaštititi forum?

Ovo je jedno od najtežeg sto morate uraditi na forumu .

Trebalo bi da pazite da ono sto ste smislili i napravili sami ne pokazujte odmah članovima.Najbolje bi bilo da prvo to administratori vide pa onda staffovi ostali.Uglavnom tu svi greše sšto odmah pokazu članovima.

Eve malo uputstva kako zaštititi ideje.



  • Kad ste to napravili pokazite staffovima šta misle o tome.
  • Pokazujte članovima od poverenja to jest onima koji su dugo na forumu i koji se vezuju za forum.Nažalost danas je takvih sve manje i manje.
  • Pazite šta dajete gostima da vide. Ne morate sve njima pokazati.
  • Ne pokazujte ni običnim novim članovima ono što ste smislili.
  • Najbolje bi bilo da napravite da članovi napisu nekoliko postova pa tek onda da vide to.
  • Kada ste napravili tu ideju ne pravite odmah teme sve jer moguce da dođe do totalnog principa Copy »»Paste



Hakovanje
Stigli smo i do dela koji možemo reći najopasniji.
Bukvalno hakovanje foruma jeste brisanje foruma od ruke nekog ko je ljubomoran na vas.Zapamtite samo glavni admin može da unisti forum ,to jest vi.
Trebalo bi dobro pripaziti na šifru.
Operacija::-Sigurnost LAW_changePassword
Malo uputstvo
  • Šifra mora biti dugacka pa čak i dužine od 20 karaktera(ako je moguće na vašem forumu imati toliku šifru)
  • Šifru zapišite na papir i taj papirić dobro ga čuvajte.
  • Ne stavljajte u šifru vaše ime ili ime voljene, drage osobe.
  • Najbolje je da šifra bude kombinacija ne samo brojeva ne slova vec pomalo oboje.Po principu 50-50%.


Birajte osobu za admina koja vam je od poverenja .Možete dopustiti na vasem forumu da se promeni sifra glavnog admina,Pa zato treba paziti na drugog admina.
Šifra vašeg foruma neka bude potpuno različita od drugih foruma ili sajtova(Facebook,Gmail,Twitter...)


Hakovan vam je forum?
Operacija::-Sigurnost Admin|GetBackUp

-Ne brinite .Postoji backup vašeg foruma.Lako ga je odraditi i odmah vratiti lepo forum.
Mozda forum nece imati isti broj postova kao pre ili clanova jer ce haker i smnjiti broj toga.
Kada to uradite pogledajte u Security ko je hakovao vaš forum.
Pogledajte dobro IP .Banujte tu IP adresu ili sto bolje ako znate njegovog provajdera zamolite da hakeru ukinu internet.





Čestitamo!Upravo ste dobro zaštitili forum.Sad predstoje mirni dani za vaš forum.

Operacija::-Sigurnost Laptops_security

---------------

Pisci kako vam se cini



Last edited by Aishiti_Mare on Tue Jan 05, 2010 6:43 pm; edited 3 times in total

2Operacija::-Sigurnost Empty Re: Operacija::-Sigurnost Sat Jan 02, 2010 2:14 pm

4 8 15 16 23 42

4 8 15 16 23 42

Guess whose back?
Guess whose back?
Mozes li da prepravis u latinicu sa č, ć, š, ž

3Operacija::-Sigurnost Empty Re: Operacija::-Sigurnost Sat Jan 02, 2010 2:14 pm

BubbleDreams

BubbleDreams

BubbleDreams__
BubbleDreams__
ok sad u a kako ti se cini

4Operacija::-Sigurnost Empty Re: Operacija::-Sigurnost Sat Jan 02, 2010 2:17 pm

4 8 15 16 23 42

4 8 15 16 23 42

Guess whose back?
Guess whose back?
Dobro je, bolje od prošlog

5Operacija::-Sigurnost Empty Re: Operacija::-Sigurnost Sat Jan 02, 2010 2:21 pm

BubbleDreams

BubbleDreams

BubbleDreams__
BubbleDreams__
sada sam i editovao sve na latinicu š,đ,č,ć,ž

6Operacija::-Sigurnost Empty Re: Operacija::-Sigurnost Sat Jan 02, 2010 2:23 pm

4 8 15 16 23 42

4 8 15 16 23 42

Guess whose back?
Guess whose back?
Sad je već mnogo bolje

7Operacija::-Sigurnost Empty Re: Operacija::-Sigurnost Tue Jan 05, 2010 1:13 am

BubbleDreams

BubbleDreams

BubbleDreams__
BubbleDreams__
No comments

8Operacija::-Sigurnost Empty Re: Operacija::-Sigurnost Tue Jan 05, 2010 9:26 am

CyBeR

CyBeR

Urednik foruma
Urednik foruma
Dobro je ali ipak više mi se sviđaju od TJ-a Wink

9Operacija::-Sigurnost Empty Re: Operacija::-Sigurnost Tue Jan 05, 2010 1:22 pm

joda

joda

Jovana
Charmed One

JovanaCharmed One
nije lose marko Operacija::-Sigurnost 81549

10Operacija::-Sigurnost Empty Re: Operacija::-Sigurnost Tue Jan 05, 2010 6:43 pm

BubbleDreams

BubbleDreams

BubbleDreams__
BubbleDreams__
Cyber ovakav clanak nije bio

Ewe dodao sam i slike xD

11Operacija::-Sigurnost Empty Re: Operacija::-Sigurnost Tue Jan 05, 2010 7:10 pm

CyBeR

CyBeR

Urednik foruma
Urednik foruma
Mislio sam na način pisanja itd Wink

12Operacija::-Sigurnost Empty Re: Operacija::-Sigurnost Tue Jan 05, 2010 8:47 pm

Milan

Milan

Bičar
Bičar
Ima malih grešaka.. umesto Evo, piše Eve, i tako xD kada si ispravljao negde nisi obrisao c, pa piše cč i tako xD lol.. sve u svemu, pha, nije baš nešto sugurnije.. xD Lol.. ja da imam vremena, i sa tvom sigurnosti, moga bi da provalim i kao gost, to da učinim, a može i kao član, jednostavno jedan kod ubacim u neku temu, sakriven je, i onda se forum "optimizuje", i trebaš sačekati da neki admin pogleda tu temu, najbolje glavni, i nakon toga, njemu se ubace kolačići u komp, i šta, ja lako mogu pristupiti i njegovom kompu, i ostalim podacima, kao i da zadržim taj IP, mada sve u svemu, rad je ok, zanimljivo si odradio.

Napominjem da nisam ničiji forum hackovao, niti nameravam, a i mrzi me, jedino što sam radio jeste da sam moj forum pokušao da hakujem, da vidim da li mogu, i uspeo sam preko drugog kompa, tako da ukoliko vas neko hackuje, vi uradite back up, ukoliko ponovo to uradi, javite se meni, ja ću mu spržiti modem, tako da za internet nikad neće čuti, jedino ako uzme novu matičnu xD

13Operacija::-Sigurnost Empty Re: Operacija::-Sigurnost Thu Jan 14, 2010 8:38 pm

Ella

Ella

Veteran
Veteran
korisno ...

14Operacija::-Sigurnost Empty Re: Operacija::-Sigurnost Mon Mar 01, 2010 1:31 pm

ten98

ten98

Loli Urednik
Loli Urednik
Lep članak. =D

15Operacija::-Sigurnost Empty Re: Operacija::-Sigurnost Tue Mar 09, 2010 9:55 pm

Elena*

Elena*

.Counter Strike Girl^^.
.Counter Strike Girl^^.
Dobar je clanak. Svidja mi se. Nije mnogo smarajuce, a nije ni prekratko

16Operacija::-Sigurnost Empty Re: Operacija::-Sigurnost Sat Apr 24, 2010 2:10 pm

Akaica

Akaica

Aktivan član
Aktivan član
Veoma dobro...Nema sta..
Hvala puno!!!

17Operacija::-Sigurnost Empty Re: Operacija::-Sigurnost Wed May 05, 2010 9:07 pm

Marino S.

Marino S.

Linux User
Linux User
Forume i stranice nikad nećete moći potpuno zaštititi, sve dok je ljudi kojima je draže uništiti tuđi trud i rad nego napraviti nešto sam. Uzmite samo za primjer Google u čiji su sustav provalili, a na njegovoj sigurnosti radi tisuće vrhunskih stručnjaka koji imaju ogromno znanje.

Da se nadovežem, svi savjeti su odlični (za svaku pohvalu) a ja bi još dodao često brisanje cookiesa pošto vam zahvaljujući tome najčešće "ukradu" lozinku te pažnja oko izbora tima. Wink

Sponsored content


View previous topic View next topic Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum

  •  

knjige forum AWSSite Meter
Create a forum | ©phpBB | Free forum support | Report an abuse | Forumotion.com