Forum o Forumima
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forum o Forumima

You are not connected. Please login or register

View previous topic View next topic Go down  Message [Page 1 of 1]

4 8 15 16 23 42

4 8 15 16 23 42

Guess whose back?
Guess whose back?
Generalno o generalnom



Dobar dan, verujemo da ste se priupitali kada ćemo ubaciti neki novi tekstić za pročitati. Dame i gospodo, verni Forumaši, u narednim delovima proučićemo strukturu Vašeg omiljenog dela foruma, a možda i nije omiljeni, tj. ADMINISTRATOROV PANEL. Jedan mudar čovek reče da je najbolja organizacija, zapravo organizacija u kojoj ste Vi uključeni, sa Vašim idejama i sposobnostima. Nama dragi kreatori Forumotiona, rešili su da sve potrebe na forumu strpaju u skriven deo kutije. U naredna tri dela ćemo pokušati objasniti sve opcije koje su sakrivene, a za neke možda i niste znali do sada, sve u svemu, jezik kojim ću pisati biće prilagođen i najmlađima a i novajlijama u forumskom svetu. U sledeća 4. dela ove Triologije analiziraćemo strukturu svakog klika koji ste ikada uradili na ovim stranicama. Pa kako ne bh više gnjavio, uvešću vas u priču po delovima, baš kao što je i opcija Generalno napravljena.


Definicija



Opcija generalno, pa možemo je nazvati i najvažnijim odeljkom administracionog panela, srce srca foruma! Podeljena je na više komora i pretkomora:
1. Forum
*konfiguracija
*kategorije i forumi
*bezbednost
2. Poruke i E-mailovi
*konfiguracija
*privatne poruke
*E-meil i kontakt forma
*obaveštenja
3. Promocija foruma
*pozovi prijatelje
*metatagovi
*direkcije foruma
4. Statistike
*statistike foruma
*obrada glasanja
*google analize
5. Masovni mejl
*napiši i pošalji
*snimljeno
6. Cenzura
*cenzurisane reči
*cenzura korisničkih imena
7. Report
*konfiguracija
*dozvole
*razlozi promene
*lista evidencija
8. Pravila i često postavljanja pitanja
*pravila
*čpp

Čini vam se pomalo preveliko, ne brinite se, tu smo da vam skratimo muke!

Sledi: Analiza kreiranja foruma, podforuma i kategorija...


Generalno>>FORUM



Pristupili ste panelu, u oko vam je zapala opcija generalno, pa forumi, kakva slučajnost, baš ćemo o tome pisati u narednih mnogo rečenica.
Pretpostavljam pročitali ste moje dosadašnje članke i članke mojih nadređenih a i Vaše, tako da pojam kategorije i forumi pretpostavljam znate šta znači. Nažalost loše sam pretpostavio, ali ne brinite se, pojasniću. Forum je odeljak stranice u kojoj pakujete vaše teme i poruke, gomila podataka spakovanih u jednu kesu. Nažalost podaci se moraju malo reorganizovati pa vam je zato potrebna kategorija koja razvrstava forume. Pristupićemo prvoj opciji FORUMA - Konfiguracija. Vaše novorođenče forum ovde možete prekrstiti, malo detaljnije: dati mu ime, opisati ga, postaviti sličicu koja će ga obeležavati prilikom kuckanja adrese, kao što FoF ima ovaj pečat. Takođe na ovom delu možete podesiti i vremensku zonu u kojoj ste, odnosno vreme na forumu, mada ja to ne bih dirao. Jednom rečju, pravite pogodnosti za članove koje želite dovesti. Pored velikog izbora manje bitnih opcija, postoji i opcija LOGIN POP UP, koji može a i ne mora biti uključen. Zapravo nikada nisam razumeo ovu opciju, odredite koja veličina stranice će iskočiti sa nekom porukom koja će privući članove, ali ujedno i smeta pri razgledanju foruma. Sledeći deo odeljka FORUM jeste KATEGORIJE I FORUMI. Ujedno i srce srca srca vašeg foruma. Ovde kreirate osnovu, vašu ideju pretočite u delo i td. Ipak neću mnogo analizirati, jer želim slikovito opisati ovaj deo, o njemu ćete saznati u narednim brojevima više. Bezbednost foruma je bitna, tako da je i ta opcija ubačena u prvom odeljku... Postoji veliki broj opcija koje vam mogu pomoći a i ne moraju, sve zavisi od čega se štitite. Uglavnom ovde možete ograničiti prava vaših Urednika, takođe i namestiti šifru za pristup panelu što je veoma lepa pogodnost protiv neprofesionalnih hakera, ukoliko vam se nakače pravi, ovo vam neće mnogo pomoći. Takođe u ovom odeljku prikazana vam je i lista odrađenih poslova vas i vaših moderatora, pa odatle možete videti ko zabušava, ili ko radi nepromišljene stvari na forumu.

Sila u vama je jaka ako ste uspeli pročitati još jedan dugačak tekst. Ne brinite se, naš posao ovde nije gotov, vidimo se u narednim delovima!

Milan

Milan

Bičar
Bičar
Svaka čast, veoma korisno Smile

CyBeR

CyBeR

Urednik foruma
Urednik foruma
Milanče wrote:Svaka čast, veoma korisno Smile

U potpunosti se slažem Smile

Mrs. Cullen

Mrs. Cullen

♥ Stiff Dylans ♥
♥ Stiff Dylans ♥
Da,odlično napisano...svaka čast Wink

4 8 15 16 23 42

4 8 15 16 23 42

Guess whose back?
Guess whose back?
Hvala, ukoliko imate posebnih pitanja oko nekih opcija pisite u tmei predlozite, i ja cu ubaciti u nekom od sledecih delova, takodje sam se potrudio da unesem malo humora kako ne bi bilo monotonije...

BubbleDreams

BubbleDreams

BubbleDreams__
BubbleDreams__
Dobar posao
korisno

Katarina Cullen

Katarina Cullen

Little Artist
Little Artist
Sila u nama je jaka... xD Odlicno napisano, vrlo korisno... Wink

joda

joda

Jovana
Charmed One

JovanaCharmed One
Veoma korisno Generalno o generalnom;Triologija - 1. deo 81549

Ella

Ella

Veteran
Veteran
veoma korisno..hvala..

CyBeR

CyBeR

Urednik foruma
Urednik foruma
Kad će ostala dva dela?

Gost

avatar

Guest
Malo mi čudan naslov, Generalno o generalnom xD

No, odlično je, nadam se da će uskoro i ostali delovi PozZz Wink

4 8 15 16 23 42

4 8 15 16 23 42

Guess whose back?
Guess whose back?
Bice sutra!

DonMilan

DonMilan

Regularan Član
Regularan Član
Dobro je napisano, samo da ti dam jedan savet na tastaturi postoji jedno dugme, to dugme se nalazi ispod Backspace-a i zove se Enter, sta mislis o tome da ga ponekad iskoristis.

Bolje je da iskoristis enter jer ce tako vise njih procitati tekst, ovako kad pogledaju kakav je ne cita im se.

Ovo je dobronamerni savet nemoj da se ljutis.

4 8 15 16 23 42

4 8 15 16 23 42

Guess whose back?
Guess whose back?
Iz principa ne koristim enter, ali hvala na predlogu u svakom slucaju

Stewcha the saiyan

Stewcha the saiyan

Regularan Član
Regularan Član
dobar tutorijal xexe malo me podseca na onu epizodu iz sundjer boba kada prikazuju reklamu za keba krabu 'obuka za radnika' xexe

ten98

ten98

Loli Urednik
Loli Urednik
Ne mogu da verujem da ovo nisam komentarisala... Dobro je napisano i sve, samo je previse opsirno a malo teksta, ako razumes sta hocu da kazem Smile Ako se ne varam ovo ti je bio jedan od prvih clanaka pa kad pogledam tvoje nove clanke ovo mi je... Cist prosek. Generalno o generalnom;Triologija - 1. deo 81549 Nadam se da se ne ljutis, to je moje misljenje Wink I da, ne kazem da je lose, samo mala primedba Generalno o generalnom;Triologija - 1. deo 81549

4 8 15 16 23 42

4 8 15 16 23 42

Guess whose back?
Guess whose back?
Prihvatam primedbe kao i komplimente, cak njih vise i volim cuti...

Akaica

Akaica

Aktivan član
Aktivan član
Sad sam procitala ovo..veoma dobro Generalno o generalnom;Triologija - 1. deo 81549
thank you Generalno o generalnom;Triologija - 1. deo 81549

Sponsored content


View previous topic View next topic Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum

  •  

knjige forum AWSSite Meter
Free forum | ©phpBB | Free forum support | Report an abuse | Forumotion.com