Forum o Forumima
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forum o Forumima

You are not connected. Please login or register

View previous topic View next topic Go down  Message [Page 1 of 1]

1Bič, ambalaža, neto i bruto Empty Bič, ambalaža, neto i bruto Sun Feb 21, 2010 12:30 am

Veljko

Veljko

Born Heartbroken
Born Heartbroken
1. Početak:

Kao što reče TJ, vreme je da vaša gusenica postane leptir. Želeo sam da se nadovežem na taj članak sa nekoliko saveta o ukrašavanju leptira. Pa da... Ono što sada verovatno želite jeste da postavite mali milion pitanja. Najgore je što ta pitanja imaju more odgovora, a vi niste sigurni da li ste upecali pravi. Da se ne biste prevarili na samom početku i da evolucija gusenice u leptira ne bude suprotna, pročitajte najčešće savete koje koriste tvorci foruma da započnu.

2. Bič:


Postoje par nepisanih pravila koje bi svaki forumaš trebalo da poštuje, tj. svaki administrator željan članova. Prvo uzmite jedan bič, stavite ga pored kompjutera, za svaki slučaj, trebaće vam. Krenite sa ispisivanjem pravila foruma, najbolje je sami da ih zapišete, a ne prekopirate. Razmislite da li imate razloga da stavljate određena pravila. Nekada čovek može da cepidlači. Budite sigurni da svako pravilo koje ste dali ima dobar razlog. Ukoliko vam neko ili nešto remeti organizaciju, dodajte taj slučaj u pravilnik. Na primer ovde, pravilo o pisanju bojama je uvedeno tek nakon organizacije tima koji se služi tim istim bojama. Korišćenje boja nam je remetilo organizaciju, pa smo ga zabranili. A sad da se vratim na bič, svaki put kada člana opomenete za nešto što nije u pravilniku, uzmite bič u ruku pa u glavu. (Da ne isprobavaju mlađi od 13 godina ako ne mogu da podnesu bol).

3. Ambalaža:


Kada ispišete svoja pravila, vreme je da organizujete forum. Ne želite da preplašite nove korisnike sa 561. kategorijom. Zato otvorite najviše 15-ak foruma i podforuma. To bi bilo dosta za početak. Ako neke sekcije budu aktivne, ne ustručavajte se da je podelite i lepo sortirate u jednu kategoriju. U ostalom, na taj način će i članovi na neki način odlučiti o vašoj sudbini. Samo ne dozvolite da vam izdiktiraju na taj način da podelite deo za off topic četovanje. Imate razuma kada to radite i procenite svoju odluku. Uživajte u rastu svog foruma.

4. Neto:


Idemo dalje. Ne zaboravite da svaki podforum malo opremite. Otvorite par tema i napravite neku motivaciju članovima da otvaraju teme. Razmislite, ako oni sami otvaraju teme, sami biraju o čemu će pričati pa će i više biti zainteresovani. Ohrabrite ih da to urade, imajte strpljenja, pustite ih malo da se opuste i prilagode sredini. Neki imaju problem sa upoznavanjem novih ljudi pa im treba vremena da se uklope u već postojeće društvo.

5. Duša:

Da nastavimo dalje, potrebno vam je da forum ima dušu. A nemate pojma šta to znači, je l' da? Nije vam potrebno više od 31251 miliona postova i članova, ako imate dušu foruma, bićete zadovoljni. Ne zabotavite da od foruma napravite jednu toplu zajednicu koja će brojati posvećene i aktivne članove. Napravite forum i dočekajte članove tako da će se osećati kao deo zajednice i da zajednica ne može bez njih da opstane, kao da su delić jedne velike slagalice. Tako ćete biti sigurni da će se oni uvek vraćati na vaš tj. sada i njihov forum, jer verovali ili ne oni će se truditi koliko i vi, a pozicija neće biti važna, bilo član ili moderator.

6. Bruto:


Kada i to završite, ne zaboravite da sredite dizajn foruma. Ne trpajte ga nepotrebnim glupostima, samo ono što je prekopotrebno. Čist forum je srećan forum, mali forum ne baguje te su članovi takođe zadovoljni. Vreme je da pređemo na bruto, dakle sve ukupno forum morate upakovati kao poklončić koji kada neko otvori padne na dupe od oduševljenja. Ne zaboravite da je zabava ključan pojam kod foruma, ali naravno i ponekad ozbiljnost. Ne dozvolite da vam se krše pravila, ako ste autoritet onda ste autoritet, drugačije će drugi gaziti po vama. Opomenite članove, samo ne preterujte.

P.S. Eto toliko od mene za sad, uživajte.

2Bič, ambalaža, neto i bruto Empty Re: Bič, ambalaža, neto i bruto Sun Feb 21, 2010 12:40 am

Wlajky

Wlajky

Ninja
Ninja
Odlično Veljko, eto tako smo i fofče sredili
samo ovo:

(Da ne isprobavaju mlađi od 13 godina ako ne mogu da podnesu bol)
ZNAČI LOL xD

3Bič, ambalaža, neto i bruto Empty Re: Bič, ambalaža, neto i bruto Sun Feb 21, 2010 12:41 am

Veljko

Veljko

Born Heartbroken
Born Heartbroken
Pa šta... moram malo da se zezam. xP

4Bič, ambalaža, neto i bruto Empty Re: Bič, ambalaža, neto i bruto Sun Feb 21, 2010 1:39 am

4 8 15 16 23 42

4 8 15 16 23 42

Guess whose back?
Guess whose back?
Odlicno kolega Zorane...ovaj Veljko...xexe

5Bič, ambalaža, neto i bruto Empty Re: Bič, ambalaža, neto i bruto Sun Feb 21, 2010 10:44 am

CyBeR

CyBeR

Urednik foruma
Urednik foruma
Hehe,super članak Veljko Wink

6Bič, ambalaža, neto i bruto Empty Re: Bič, ambalaža, neto i bruto Sun Feb 21, 2010 12:59 pm

Veljko

Veljko

Born Heartbroken
Born Heartbroken
Hm... pa napisacu jos neki danas, samo predlozite.

7Bič, ambalaža, neto i bruto Empty Re: Bič, ambalaža, neto i bruto Sun Feb 21, 2010 1:36 pm

Mrs. Cullen

Mrs. Cullen

♥ Stiff Dylans ♥
♥ Stiff Dylans ♥
Wlajky wrote:

(Da ne isprobavaju mlađi od 13 godina ako ne mogu da podnesu bol)
ZNAČI LOL xD

da,da xD

super članak Wink

8Bič, ambalaža, neto i bruto Empty Re: Bič, ambalaža, neto i bruto Sun Feb 21, 2010 1:42 pm

Jonix

Jonix

Freak of Nature
Freak of Nature
Veoma korisno i profesionalno.
odlican clanak

9Bič, ambalaža, neto i bruto Empty Re: Bič, ambalaža, neto i bruto Sun Feb 21, 2010 1:58 pm

BubbleDreams

BubbleDreams

BubbleDreams__
BubbleDreams__
Yuppi nov clanak

extra je

10Bič, ambalaža, neto i bruto Empty Re: Bič, ambalaža, neto i bruto Mon Feb 22, 2010 1:50 pm

joda

joda

Jovana
Charmed One

JovanaCharmed One
Odlican clanak Bič, ambalaža, neto i bruto 81549

11Bič, ambalaža, neto i bruto Empty Re: Bič, ambalaža, neto i bruto Mon Feb 22, 2010 5:22 pm

Tinkerbell

Tinkerbell

Neverland
Neverland
Đe ima da se kupi bič xD
Super članak

12Bič, ambalaža, neto i bruto Empty Re: Bič, ambalaža, neto i bruto Mon Feb 22, 2010 11:29 pm

Mixiii

Mixiii

Urednik foruma
Urednik foruma
hahahhahahahah mladji od 13?
pa vecina su mladji od 13 Rolling Eyes

13Bič, ambalaža, neto i bruto Empty Re: Bič, ambalaža, neto i bruto Tue Mar 16, 2010 9:55 am

Ecstasy

Ecstasy

Forumski moljac
Forumski moljac
a LOL, de napiši ovakvih više članaka, izvaljao sam se od smijeha dok sam čitao, bič? xD

14Bič, ambalaža, neto i bruto Empty Re: Bič, ambalaža, neto i bruto Fri Apr 16, 2010 2:42 pm

ten98

ten98

Loli Urednik
Loli Urednik
Ideja je super Bič, ambalaža, neto i bruto 81549
Odlican clanak Vex

15Bič, ambalaža, neto i bruto Empty Re: Bič, ambalaža, neto i bruto Wed Aug 25, 2010 12:04 am

Nera

Nera

Sapienti sat
Sapienti sat
Ovo se naprosto zove talent. Kratko, jasno, srčano, i veselo, a to je jako teško (meni) spojiti u jedan ovako dobar tekst. Sada sam se zamislila o tvojim godinama pod profilom (?) Imaš smisla za pisanje i forume, ma ne, ne smisla.., talent. Tekst je odličan a pročitala sam pola neta : )

16Bič, ambalaža, neto i bruto Empty Re: Bič, ambalaža, neto i bruto Wed Aug 25, 2010 11:59 am

Wlajky

Wlajky

Ninja
Ninja
Hope wrote:Ovo se naprosto zove talent. Kratko, jasno, srčano, i veselo, a to je jako teško (meni) spojiti u jedan ovako dobar tekst. Sada sam se zamislila o tvojim godinama pod profilom (?) Imaš smisla za pisanje i forume, ma ne, ne smisla.., talent. Tekst je odličan a pročitala sam pola neta : )

On inače ima svoju knjigu Wink

17Bič, ambalaža, neto i bruto Empty Re: Bič, ambalaža, neto i bruto Wed Aug 25, 2010 12:36 pm

Nera

Nera

Sapienti sat
Sapienti sat
? Da li je to nešto što ja smijem vidjeti i kako da dođem do nje? *moli*

18Bič, ambalaža, neto i bruto Empty Re: Bič, ambalaža, neto i bruto Wed Aug 25, 2010 12:51 pm

Veljko

Veljko

Born Heartbroken
Born Heartbroken
Hvala na komplimentu. Knjiga je bila kod lektora, danas sam je uzeo. Za jedno mesec dana ću sve ispraviti i izdati pa ćete videti.

19Bič, ambalaža, neto i bruto Empty Re: Bič, ambalaža, neto i bruto Wed Aug 25, 2010 12:54 pm

Wlajky

Wlajky

Ninja
Ninja
Hope wrote:? Da li je to nešto što ja smijem vidjeti i kako da dođem do nje? *moli*

Čak ni meni nije dao celu, dao mi odlomke. Kupi kad izađe Bič, ambalaža, neto i bruto 81549

20Bič, ambalaža, neto i bruto Empty Re: Bič, ambalaža, neto i bruto Wed Aug 25, 2010 1:10 pm

Nera

Nera

Sapienti sat
Sapienti sat
To će biti vjerujem jedan jako zanimljiv uradak u mojoj kolekciji, imam osjećaj da će to biti odlična, a kako žene osijećaj rijetko vara... Nadam se samo da će distribucija doci i do mene, i još draže mi je što je netko prepoznao tvoj talent. Voljela bih svakako znati kada izađe.



Last edited by Hope on Wed Aug 25, 2010 1:13 pm; edited 1 time in total

21Bič, ambalaža, neto i bruto Empty Re: Bič, ambalaža, neto i bruto Wed Aug 25, 2010 1:10 pm

Veljko

Veljko

Born Heartbroken
Born Heartbroken
E ljudi, ajde nazad na temu.

22Bič, ambalaža, neto i bruto Empty Re: Bič, ambalaža, neto i bruto Thu Sep 09, 2010 6:45 pm

~Miss.Kookie~

~Miss.Kookie~

Regularan Član
Regularan Član
Super članak.Zanimljiv naslov xD

23Bič, ambalaža, neto i bruto Empty Re: Bič, ambalaža, neto i bruto Fri Sep 24, 2010 7:06 pm

Clair

Clair

Aktivan član
Aktivan član
Super je Bič, ambalaža, neto i bruto 81549

Sponsored content


View previous topic View next topic Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum

  •  

knjige forum AWSSite Meter
Free forum | ©phpBB | Free forum support | Report an abuse | Forumotion.com