Forum o Forumima
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forum o Forumima

You are not connected. Please login or register

View previous topic View next topic Go down  Message [Page 1 of 1]

1Tematika foruma Empty Tematika foruma Thu May 06, 2010 7:05 pm

Mixiii

Mixiii

Urednik foruma
Urednik foruma
Dobrodošli u novi članak. Ovog puta pozabavićemo se tematikom foruma, zapravo glavnom niti foruma. Nadam se da će ovaj članak biti od koristi i bar donekle otkloniti vaše nedoumice u vezi sa odabirom teme foruma.

I) Šta je tematika foruma?

Tematika foruma Ideas

Izabrala sam reč tematika, mada možemo upotrebiti i reči: tema, ideja, sadržaj, centar...
Tematika foruma predstavlja glavnu nit foruma. Tema foruma je glavna ideja koja se provlači kroz forum. To je prvo što vam padne na pamet pri pokušaju da izgradite svoj forum.

II) Vrste forumskih tema

Tematika foruma Great-ideas-around-world-01-af

S obzirom na krstarenje netom i učestvovanje u diskusijama na raznim forumima, možemo podeliti forumske teme na 10 osnovnih vrsta:

1. Požnate ličnosti - Jedna od najčešćih tema foruma za koje se najčešće odlučuju administratori. To je stoga i najbrojnija grupa forumskih tema i najopasnija za popularnost takvih foruma. Razlog je globalizacija odn. preteran broj sličnih foruma o istim ličnostima.

2. Zabava i ćaskanje - Mislim da deli prvo mesto po rasprostranjenosti sa prvom grupom o poznatim ličnostima. Najlakše je otvoriti ovakav forum, ali ga najteže održati aktivnim jer je teško imati originalnu ideju.

3. Info forumi - Grupa foruma koji pružaju informacije iz sveta muzike, poznatih ličnosti, filmova...

4. Teen - Zapravo podgrupa druge grupe foruma (zabava i ćaskanje) samo s akcentom na tinejdžerske teme i problematiku. Takođe ih je sve više u poslednje vreme.

5. Gradski, reginalni forumi - Forumi posvećeni gradovima, regionima pa čak i opštinama.

6. Sportski forumi - Uglavnom je administrator muško, mada nije pravilo Tematika foruma 81549 Sportske vesti, praćenje sportskih rezultata naših ili stranih sportista.

7. Računarski i tehnički forumi - forumi o računarima, sajtovima, internet tehnologiji i sl. Naš FoF bismo mogli svrstati u ovu kategoriju.

8. Umetnički forumi - Forumi o umetnosti raznih vrsta: photoshop, književnost, naučni rad...Nažalost sve je manje ovakvih foruma.

9. Ženski forumi, lepota i zdravlje - Sve se više pojavljuju ženski portali. Opet možemo svrstati ovu grupu kao podgrupu druge zabavne grupe samo su ovog puta u pitanju ženske teme i problemi.

10. Školski forumi - forumi posvećeni određenim školskim ustanovama otvoreni od strane školske administracije ili učenika.

III) Kakvu temu izabrati?

Tematika foruma 1207060399rJ4Z6v

Ovde na FoF-u često sam nailazila na pitanja koju temu odabrati za svoj forum. Nikada nisam mogla pružiti adekvatan odgovor iz više razloga:

1. U prethodnim člancima već smo naglasili da forum pomalo oslikava ličnost autora. Dakle suludo je takve savete i ideje tražiti od drugih ljudi. Ako već silno želite da imate forum potrebno je da sami dobijete ideju i inspiraciju za njega.
2. Niko ne može održavati forum bilo koje tematike. Da biste mogli upravljati forumom potrebno je da potpuno budete upućeni u njegovu tematiku. Ja se možda razumem u književnost, ali ne poznajem jednako dobro sport, pa svakako ne bih mogla održavati sportski forum.

Tematika foruma Ideas

Ipak, mogu vam pružiti par saveta u vezi sa odabirom teme foruma:

1. Ideja svakako mora biti vaša.
2. Već sam napomenula, a ponavljam: morate se razumeti u temu foruma!
3. Temu treba birati u odnosu na dešavanja u okolini. Dakle, ako je aktuelan neki film i njegovi glumci to može biti dobra tema foruma.
4. Veoma je važno da znate da li postoji još neki forum sa temom koju biste vi upotrebili. Imamo primer gomile Twilight foruma. Mnogi su propali i postali dosadni, samo je 2-3 takva foruma koja su se održala. Dakle pronađite temu koja je što originalnija i po mogućstvu jedinstvena ili retka u svetu foruma. Tako ćete imati više šanse da forum učinite popularnim i uspešim.
5. Ipak nemojte toliko juriti originalnost pa zaći u krajnost te otvoriti forum o nečemu što nikoga neće interesovati. (Primer: Naišla sam na forum o vrstama papira.) Dakle, originalno da, ali ne dosadno i nezanimljivo.
6. Smislite neku zanimljivu ideju. (Do nedavno je bilo vrlo originalno praviti razne forumske škole magije mode i sl. dok se to nije globalizovalo i sada imamo masu takvih foruma).

U skladu sa svim ovim stavkama nadam se da ćete odabrati pravu temu za vaš naredni forum.



Last edited by Mixiii on Sat Sep 04, 2010 12:43 am; edited 3 times in total

2Tematika foruma Empty Re: Tematika foruma Thu May 06, 2010 7:08 pm

BubbleDreams

BubbleDreams

BubbleDreams__
BubbleDreams__
cccc...ti mi krades misli..

ovo je odlicno

3Tematika foruma Empty Re: Tematika foruma Thu May 06, 2010 7:18 pm

ten98

ten98

Loli Urednik
Loli Urednik
Ovo vrste forumskih tema je super uradjeno, svaka cast Mixii Tematika foruma 81549

4Tematika foruma Empty Re: Tematika foruma Thu May 06, 2010 7:58 pm

CyBeR

CyBeR

Urednik foruma
Urednik foruma
Mixiii wrote:Forumi o umetnosti raznih vrsta: photoshop, književnost, naučni rad...Nažalost sve je manje ovakvih foruma.

Uf,svakim danom se otvara 10 PS foruma xD


Mixiii wrote:Veoma je važno da znate da li postoji jop neki forum sa temom koju biste vi upotrebili.
Greška xD


Članak je baš super,baš zainteresuje ljude..Svak čast Wink

5Tematika foruma Empty Re: Tematika foruma Thu May 06, 2010 10:02 pm

Mixiii

Mixiii

Urednik foruma
Urednik foruma
Pisan je na brzinu. Sad cu da ispravim greske i jos ga malo doteram.
Inace to za po 10 ps foruma dnevno...kakav je kvalitet tih foruma ja ih ne smatram umetnickim Tematika foruma 81549 Cast izuzecima!
A nadji mi neki naucni ili knjizevni forum...PRC!

6Tematika foruma Empty Re: Tematika foruma Fri May 07, 2010 7:45 am

ten98

ten98

Loli Urednik
Loli Urednik
Tvoj Knjige forum!
Inace u prvoj recenici Teme foruma, tamo gde su oni o poznatim licnostisma imas greskicu, napisala si najzesce ili tako nedto a treba najcesce. Wink
Ali ipak, svako gresi u kucsnju a ne moze svako napisati ovakav clanak.
Svaka cast Wink

7Tematika foruma Empty Re: Tematika foruma Fri May 07, 2010 12:37 pm

Mixiii

Mixiii

Urednik foruma
Urednik foruma
Pa knjige forum je jedan od retkih..i nije previse popularan uprskos mom trudu..Hvala, mislim da sam sad ispravila sve greske..

8Tematika foruma Empty Re: Tematika foruma Tue Jun 01, 2010 10:20 pm

BOKA'95

BOKA'95

Doktor za forume
Doktor za forume
Super je članak. Svaka čast.

9Tematika foruma Empty Re: Tematika foruma Wed Jun 02, 2010 5:26 pm

4 8 15 16 23 42

4 8 15 16 23 42

Guess whose back?
Guess whose back?
Odlicno, super je sto svi tvoji clanci daju odgovore na pitanja koja se vrte od praistorije FoFa..

10Tematika foruma Empty Re: Tematika foruma Wed Jun 02, 2010 5:41 pm

Ecstasy

Ecstasy

Forumski moljac
Forumski moljac
Odličan članak Wink

11Tematika foruma Empty Re: Tematika foruma Thu Jun 03, 2010 12:11 am

Mixiii

Mixiii

Urednik foruma
Urednik foruma
Hvala svima Wink
Hahahahah TJ pa sad nadam se vise nece biti pitanja: O cemu da otvorim forum?
A i ako bude takvih pitanja, samo im posaljite link ovog clanka Tematika foruma 81549

12Tematika foruma Empty Re: Tematika foruma Thu Jun 03, 2010 6:00 pm

4 8 15 16 23 42

4 8 15 16 23 42

Guess whose back?
Guess whose back?
Mixiii wrote:Hvala svima Wink
Hahahahah TJ pa sad nadam se vise nece biti pitanja: O cemu da otvorim forum?
A i ako bude takvih pitanja, samo im posaljite link ovog clanka Tematika foruma 81549

pa o tome ti pricam, ma kad god imaju neko pitanje na koje je ovde odgovoreno medju clancima, samo im url okacim..XD

13Tematika foruma Empty Re: Tematika foruma Tue Jun 08, 2010 1:36 pm

Katarina Cullen

Katarina Cullen

Little Artist
Little Artist
Stvarno lep i korisan članak... Smile

14Tematika foruma Empty Re: Tematika foruma Tue Jun 15, 2010 10:41 pm

Beyonce

Beyonce

Senior
Senior
Svidja mi se...pomogao mi je Wink

15Tematika foruma Empty Re: Tematika foruma Wed Jun 16, 2010 12:04 am

Mixiii

Mixiii

Urednik foruma
Urednik foruma
Hvala vam! Smile

16Tematika foruma Empty Re: Tematika foruma Wed Jun 16, 2010 5:47 am

...Ixy...

...Ixy...

Aktivan član
Aktivan član
Swaka cast

17Tematika foruma Empty Re: Tematika foruma Wed Jun 30, 2010 12:43 am

Sweet Nadja

Sweet Nadja

Senior
Senior
Extra je...
pitanje: dali je foruma o modi tako puno, jer ja imam jedan pa me interesuje hoće li završiti kao milion otvorenih twilight foruma???

18Tematika foruma Empty Re: Tematika foruma Sat Jul 03, 2010 5:40 pm

Ella

Ella

Veteran
Veteran
Extraa u zanimljivo :DD

19Tematika foruma Empty Re: Tematika foruma Thu Jul 15, 2010 9:43 pm

Maki

Maki

Aktivan član
Aktivan član
Mixi,svaka cast Smile Ovaj clanak mi je omiljeni!

20Tematika foruma Empty Re: Tematika foruma Fri Jul 16, 2010 9:33 pm

Mixiii

Mixiii

Urednik foruma
Urednik foruma
Hvala vam svima!

21Tematika foruma Empty Re: Tematika foruma Thu Sep 16, 2010 6:43 pm

Bella Cullen

Bella Cullen

Junior
Junior
Ne želim zvučat kao papiga i ponavljat jedno te isto - ali nažalost morat ću. Tematika foruma 978753

Kad su vam skoro svi članci za samu pohvalu. Tematika foruma 878791

Sponsored content


View previous topic View next topic Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum

  •  

knjige forum AWSSite Meter
Free forum | ©phpBB | Free forum support | Report an abuse | Forumotion.com